کد خبر: 1068506 A

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: پلیس نسبت به پلمب واحدهای صنفی که نسبت به تذکرات قبلی در مورد پروتکل‌های بهداشتی کرونا بی‌تفاوت بوده‌اند اقدام خواهد کرد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی در دیدار با فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، گفت: از زمان شیوع کرونا در کشورمان تا کنون که بیش از ۱۴ ماه را دربرمی‌گیرد  شرایط بسیار سخت و با محدودیتهای فراوان در کشور داشتیم که در راس تمام این سختی‌ها کادر درمان اعم از پزشکان و پرستاران و ... بودند.

وی ادامه داد: امروز این عزیزان با همان روحیه و سپر کردن جانشان در برابر کرونا از مردم کشورشان دفاع می‌کنند که این اقدامی ارزشمند است.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان انکه پلیس خود را درکنار کادر درمان می‌داند، گفت: از همان روزهای نخست ماموران پلیس تمام تلاش خود را به کار بسته تا در مواجهه با کرونا در کنار کادر درمان و مدافعین سلامت باشند. برخورد با احتکار، سوداگری‌ها و ... از جمله این اقدامات است که همچنان نیز ادامه دارد و علاوه بر آن در اجرای محدودیت‌ها اعم از تعطیلی برخی مشاغل و ممنوعیت‌های ترافیکی نیز مصوبات ستادملی مقابله با کرونا را اجرا کردیم.

سردار رحیمی با بیان اینکه هجمه کرونا و موج چهارم سخت تر و سهمگین تر از موج‌های دیگر است، گفت: نقش و جایگاه سلامت بعد از شیوع بیماری کرونا بیشتر برای ما پدیدار شد و با خدشه‌دار شدن سلامت، قدر این نعمت را فهمیدیم. واقعیت این است که سلامت نیز همچون امنیت نعمت بزرگی است که وقتی آن را از دست داده یا در معرض تهدید ببینیم بیشتر قدر آن را می‌فهمیم.

وی ادامه داد: به عنوان خادمان امنیت قدردان رشادت مدافعان سلامت هستیم، در این دوره همدلی و نزدیکی بیشتری میان ما و کادر درمان به وجود آمد و ماموریت‌های متعددی را در کنار یکدیگر به اجرا درآوردیم. همچنان نیز یکی از ماموریتهای اولویت‌دار نیروی انتظامی تا پایان یافتن کرونا، همراهی و کمک به مدافعان سلامت است.

رییس پلیس پایتخت به برخورد پلیس با تخلفات و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز اشاره کردو گفت: ما آنچه را که ستادملی مقابله با کرونا اعلام کند، اجرا می‌کنیم. نمونه آن لغو طرح ترافیک بود که علیرغم آنکه حجم کار ماموران ما به سبب افزایش ترافیک بیشتر شد، اما برای حفظ جان مردم و کاهش تراکم در ناوگان حمل و نقل عمومی آن را اجرا کردیم. 

وی درباره نظارت بر صنوف نیز گفت: تلاش کردیم در مورد صنوف با شیوه مدارا و ارشادی بر واحدهای صنفی و میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنها نظارت داشته باشیم. اما اگر واحدی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تذکر دریافت کرده و دوباره اقدام به تکرار آن کند، از سوی پلیس پلمب خواهد شد و طی همین چند روز اخیر نیز ده‌ها واحد صنفی به همین دلیل پلمب شدند. البته همکاری عمده صنوف با پلیس بسیار خوب است که از آنان قدردانی می‌کنیم. 

به گفته سردار رحیمی طرح ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در پایتخت اجرا می‌شود و خودروهای فاقد مجوز ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

سردار رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر