کد خبر: 1068503 A

از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی؛

مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، «شیوه نامه برگزاری امتحانات نهایی» را به استان‌ها ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در راستای اجرای فعالیت «برنامه ریزی – طراحی سئوالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیرنهایی»، نکات قابل توجه و سه برگ برنامه امتحانات نهایی خردادماه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ پایه دوازدهم دوره دوم آموزش متوسطه روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری و رشته هنر دوره پیش دانشگاهی شاخه فنی و حرفه ای، را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها، ابلاغ کرد. 

بر اساس این شیوه نامه؛ امتحانات حضوری در مناطق زرد، نارنجی و قرمز با صدور مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا و در تمام مناطق با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی که متعاقباً ارسال می‌شود و نظارت مراقبان بهداشت انجام خواهد شد؛ ستاد امتحانات استان/شهرستان/نواحی و مناطق، طبق شیوه نامه تشکیل و نسبت به تعیین حوزه‌های اجرا، تصحیح و عوامل اجرایی حداکثر تا۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اقدام و مراتب در سامانه فاینال درج شوند. 

در ادامه این شیوه نامه آمده است؛ مسئولیت درج صحیح اطلاعات حوزه‌ها و عوامل اجرایی به ویژه شماره همراه آن ها، برعهده مدیر کل آموزش و پرورش استان است. 

گزارش تعیین حوزه‌های اجرا و تصحیح، از سامانه فاینال دریافت و پس از تأیید رؤسای سنجش، حراست و مدیران کل استان ها، باید از طریق اتوماسیون اداری به مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی ارسال شود. 

شایان ذکر است؛ سئوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم براساس برنامه درسی و بارم‌بندی وضعیت قرمز در شرایط همه‌گیری بیماری کرونا، طراحی می‌شوند، همچنین؛ برنامه درسی دوره دوم متوسطه در وضعیت قرمز، بارم‌بندی دروس و برنامه امتحانات در پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانیwww. aee. medu. irقابل مشاهده است. 

شیوه نامه برگزاری امتحانات نهایی» را از اینجا دریافت کنید.

دانلود فایل
فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش سال تحصیلی استان ها برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر