کد خبر: 1067869 A

شهرداری تهران مکلف شد؛

اعضای شورای شهر تهران شهرداری را ملزم به ارائه لایحه نحوه مشارکت و حمایت از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی کردند.

به گزارش ایلنا، در جلسه امروز شورای شهر تهران الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه نحوه مشارکت و حمایت از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی در دستور کار قرار گرفت.

مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دفاع از این طرح گفت: مجمع شهرداران آسیایی (Asian Mayors Forum) با پیشنهاد شهرداری تهران و استقبال و مشارکت شهرداران، اعضای شوراها و انجمن‌های شهری، مدیران ارشد شهری و محلی از سراسرآسیا، با حمایت مجمع پارلمان‌های آسیایی (APA) و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با هدف ایجاد بستر لازم برای تقویت و توسعه روابط، تعاملات و همکاری‌های فنی، تخصصی، فرهنگی و اقتصادی بین المللی میان شهرداران و مقامات محلی شهرهای آسیایی، تاسیس و با تصویب اعضا، دبیرخانه دائمی آن در شهر تهران مستقر شده است. 

او افزود: بنا بر اهداف و آرمان‌های شهرداران و مقامات شهری شرکت کننده در اولین اجلاس مجمع در تهران (۲۰۰۸) و نیزدرچارچوب اساسنامه مصوب در اجلاس استانبول (۲۰۱۱) و اصلاحات بعدی آن در اجلاس شهر غازی انتپ (۲۰۱۸)، مجمع شهرداران آسیایی یک موسسه بین المللی غیر دولتی و غیرانتفاعی با اهداف و آرمان‌های خیرخواهانه است که دستیابی به این اهداف و آرمان ها، مستلزم مشارکت و فعالیت داوطلبانه و موثر همه اعضا به ویژه شهر تهران به عنوان پیشنهاد دهنده، بنیانگذار و میزبان دبیرخانه دائمی مجمع می‌باشد. 

فراهانی ادامه داد: در سال ۱۳۸۷ شهرداری تهران با ارائه لایحه مجوز تامین اعتبار برگزاری اولین اجلاس شهرداران آسیایی از شورای اسلامی شهر تهران مجوز را دریافت کرده است. این طرح به منظور شفاف نمودن نحوه مشارکت و حمایت شهرداری تهران از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی با قید یک فوریت و ماهیت الزام به ارائه از سوی شهرداری تنظیم و تقدیم هیئت رئیسه محترم شورا شده است. 

عضو شورای شهر تهران در پایان عنوان کرد: از شما همکاران عزیز تقاضا دارم با رای به فویت طرح زمینه ایجاد شفافیت مالی و عملکردی شهرداری تهران در مشارکت و حمایت از این مجمع را فراهم کنید. 

به گزارش ایلنا طرح «الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه نحوه مشارکت و حمایت از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی» با ۱۶ رای موافق به تصویب شورای شهر تهران رسید.

شورای شهر تهران شهرداری لایحه هیئت رئیسه استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر