کد خبر: 1067555 A

فرمانده انتظامی استان خوزستان گفت: پلیس با کنترل و رصد تحرکات قاچاقچیان سلاح و مهمات در فروردین ماه سال جاری اعضای ۵ باند قاچاق سلاح را شناسایی و دستگیر و ۳۵۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری را کشف کرده است.

به گزارش ایلنا، سردار "سید محمد صالحی" در حاشیه بازدید از کشفیات یک ماهه پلیس‌های تخصصی فرماندهی انتظامی استان خوزستان ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورای تامین، جان برکفان سپاه، سربازان گمنام امام زمان (عج) و پشتیبانی دستگاه قضائی در دستیابی به این توفیقات، اظهار داشت: در راستای برخورد قاطع و بی‌امان با قاچاقچیان مواد مخدر، در فروردین ماه سال جاری، پلیس مبارزه با موادمخدر با کار اطلاعاتی و شبانه روزی اعضای ۴ باند قاچاق، تهیه و توزیع موادمخدر را شناسایی و منهدم کرده است.

وی با بیان اینکه در این مدت یک هزار و ۱۵۶ نفر از قاچاقچیان و توزیع کنندگان موادمخدر دستگیر و تحویل مرجع قضائی داده شدند، افزود: در مجموع ۳۱ روز سال جاری نزدیک به یک تُن انواع موادمخدر کشف شده است.

کشف ۳۵۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری

فرمانده انتظامی استان خوزستان عنوان داشت: از آنجا که وجود سلاح غیر مجاز یکی از عوامل بسترساز جرایم خشن اعم از تیراندازی، قتل و سرقت‌های مسلحانه است، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان با کنترل و رصد تحرکات قاچاقچیان سلاح و مهمات در فروردین ماه سال جاری اعضای ۵ باند قاچاق سلاح را شناسایی و دستگیر کرده است.

این مقام ارشد انتظامی در خوزستان، افزود: در این مدت ۲۸۰ نفر از دارندگان سلاح غیرمجاز و عاملان تیراندازی‌ها را نیز دستگیر کردند، که در مجموع این عملیات‌ها ۳۵۰ قبضه سلاح جنگی و شکاری و نزدیک به ۱۹ هزار فشنگ کشف شد.

دستگیری ۲۴ نفر اراذل و اوباش

سردار صالحی بیان داشت: برخورد قاطع و قانونی با عاملان نا امنی و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی و اراذل و اوباش از مطالبات جدی مردم از تلاش‌گران عرصه نظم و امنیت است.

وی تصریح کرد: ماموران نیروی انتظامی در فروردین ماه سال جاری ۲۴ نفر از اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت که عمدتاً اقدام به سرقت‌های مسلحانه، به‌عنف و .. می کردند را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان خوزستان تاکید کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و ما با کسانی که به هر نحوی بخواهند به امنیت مردم خدشه‌ای وارد کنند اجازه‌ عرض اندام نخواهیم داد و با آن‌ها با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر