کد خبر: 1067497 A

با ابلاغ وزیر آموزش و پرورش، حسن ملکی به عنوان مسئول کمیته تدوین محتوای آموزشی و تربیتی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب شد.

به گزارش ایلنا، در پی تصویب اساسنامه تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، روز گذشته و طی حکمی از سوی محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حسن ملکی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به عنوان مسئول کمیته «تدوین محتوای آموزشی و تربیتی» منصوب شد. 

در این ابلاغ آمده است: 

«با عنایت به تصویب اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و لزوم استقرار و نقش آفرینی سازمان در حوزه تعلیم و تربیت کودکان بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با توجه به توانمندی و تجارب ارزشمند جناب عالی به موجب این ابلاغ، علاوه بر وظایف محول؛ مسئولیت تدوین محتوای تربیتی و آموزشی دوران کودکی (دو دوره سه سال) با تاکید بر دوره ۴ تا ۶ سال از محل منابع سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به جنابعالی به عنوان» مسئول کمیته تدوین محتوای آموزشی و تربیتی" محول می‌شود. 

شایان ذکر است دکتر حسن روحانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی اواخر سال ۱۳۹۹ مصوبه اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک که در جلسه ۸۳۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده است را ابلاغ کرد که بر اساس آن، سازمان مذکور برای تربیت دوره کودکی (۰-۶ سال) با تمرکز روی خانواده برای آماده‌سازی کودکان در ورود به نظام آموزش و پرورش رسمی و عمومی کشور برنامه ریزی و اقدام خواهد داشت که این دوره جزء دوران تعلیم و تربیت رسمی آموزش و پرورش نیست. 

این اساسنامه در ۲۱ ماده به وزارت آموزش و پرورش، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نهاد ریاست جمهوری و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است.

تعلیم و تربیت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی معاون وزیر وزیر آموزش و پرورش برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر