کد خبر: 1067310 A

رییس سازمان امداد و نجات به ایلنا خبر داد:

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور از قرنطینه ۵۵ مسافر در طول اجرای طرح مراقبت بهداشتی از مسافران ورودی به کشور خبر داد.

«مهدی ولیپور» رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره طرح مراقبت بهداشتی از مسافران ورودی گفت: این طرح از سوی سازمان امدادونجات و در همکاری با وزارت بهداشت به مرحله اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: این طرح از 20 اسفندماه در مرزهای ورودی به کشور شامل ۲۶ مرز رسمی هوایی، زمینی و دریایی اجرایی شد و اجرای آن برعهده جمعیت هلال احمر قرار گرفت و همچنان ادامه دارد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه اجرای این طرح با ۴۳۱ نیروی عملیاتی و آموزش دیده همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: برابر گزارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته شش هزار و ۹۳۳ مسافر ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا مورد غربالگری قرار گرفتند و در مجموع تعداد مسافرانی که وضعیت سلامتی آنان مورد بررسی قرار گرفته به ۲۰۰ هزار و ۸۱ نفر رسیده است. 

به گفته وی در ۲۴ ساعت گذشته ۷۶۶ تست فوری کرونا و ۳۳۸ تست PCR نیز از موارد مشکوک اخذ شده است، در مجموع نیز از زمان اجرای طرح تا ساعت ۸ صبح امروز، ۱۰هزار و ۲۸ تست PCR و ۳۱ هزار و ۵۵۸ تست فوری کرونا نیز از موارد مشکوک اخذ شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: در این مدت نیز ۵۵ نفر به قرنطینه منتقل شده‌اند.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر