کد خبر: 1066500 A

نجار:

نجار در بابل گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مرمت و نوسازی سردهنه‌های کشاورزی ۳ استان شمالی کشور اختصاص یافت که سهم مازندران از این میزان اعتبار پیش بینی شده ۵۰ میلیارد تومان است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از سازمان مدیریت بحران، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران  در بابل با بیان اینکه متولی آب وزارت نیرو است، گفت: به دلیل تغییر اقلیم در کشور مشکلات عدیده‌ای در همه استان‌ها ایجاد شده است.

وی افزود: استان‌ها برای در امان ماندن از این تغییرات اقلیمی برای هر کدام از شهرها به طور اختصاصی چاره اندیشی کرده اند.

نجار با بیان اینکه وجود رودخانه‌های فراوان و شرایط جوی مناسب سبب شده است مشکلات مازندران در این زمینه کمتر از سایر استان‌ها باشد، ادامه داد: با درخواست استانداری مازندران ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل تصفیه خانه بابل تصویب و در اختیار استان قرار داده شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بالا رفتن کدورت آب در خط انتقال آب از سد البرز در زمان سیلابی شدن را یکی از مشکلات شهر‌های گروه الف مازندران اعلام کرد و گفت: سه واحد زلال سازی آب در این تصفیه خانه طراحی شده است که دو واحد بهره برداری شد و یک واحد دیگر نیز بزودی بهره برداری می‌شود.

وی با بیان اینکه اراده جدی برای حل مشکل کدورت آب در این شهر‌ها وجود دارد، افزود: با راه اندازی کامل تصفیه خانه بابل،  آب از سد البرز به تصفیه خانه قبلی منتقل و با کدورت پایین به خطوط انتقال آب هدایت می‌شود.

نجار از آمادگی دولت برای کمک‌های بیشتر برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: آب آشامیدنی ساکنان شهر‌های بابل، بابلسر، فریدونکنار، بخش‌ها و روستا‌های مسیر خط انتقال آب با راه اندازی کامل این تصفیه خانه کاملا پاک از هر گونه آلایندگی به مشترکان تحویل داده می شود.

اسماعیل نجار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر