کد خبر: 1066473 A

معاون وزارت آموزش و پرورش:

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین دغدغه متولیان حاکمیت جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است و بار مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

به گزارش ایلنا، علیرضا کاظمی در اولین نشست اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی در سال ۱۴۰۰ در خصوص فعالیت‌های تابستانی که صبح امروز به صورت ویدئوکنفرانس با معاونان پرورشی و فرهنگی استان‌های مختلف برگزار شد با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی یکی از موارد مهم نظام تعلیم و تربیت است اظهار کرد: اداره کل امور تربیتی دو اداره کل است که حجم زیادی از فعالیت‌ها را راهبری می‌کند.

وی افزود: این حوزه قلب فعالیت‌های حوزه پرورشی و فرهنگی است زیرا این حوزه نیروی انسانی را به عنوان رکن مهم تغییر و تحول دنبال می‌کند. از طرفی آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین دغدغه متولیان حاکمیت جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است و بار مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

کاظمی عنوان کرد مهم‌ترین سیاست ما در حوزه اداره کل امور تربیتی در سال ۱۴۰۰ کیفیت بخشی، عمق بخشی، اثربخشی و فراگیری فعالیت‌های این حوزه در هر ۳ معاونت است. همچنین آسیب شناسی، پایش و پالایش این ادارات کل مدنظر است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: کارهای نیمه تمام ما باید به طور کامل انجام شود؛ راه اندازی خط ملی نماد، یاریگران زندگی، آموزش نیروهای انسانی با نگاه تمام عوامل اجرایی برای حضور و استفاده از سامانه نماد، ترسیم اطلس و نیم رخ آسیب‌های اجتماعی در استان‌ها و مناطق از جمله این موارد است که باید برای اجرای کامل پیگیری شود.

وی بیان کرد: سامانه نماد، کارکرد میز نماد، تیم فوریت‌های اجتماعی و روانی در سطح کشور نیمه تمام است که باید با بهترین‌شکل ممکن اجرایی شود.

کاظمی خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی استان‌ها افزود: حساسیت آسیب‌های اجتماعی را به سطح بالاتر منتقل کنید. در بحث نیروی انسانی نیز سال گذشته توفیقات خوبی داشتیم، باید تلاش کنیم در سال ۱۴۰۰ نیز ردیف خوبی را در بحث نیروی انسانی جذب کنیم.

آسیب های اجتماعی پالایش جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر