کد خبر: 1065673 A

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت:‌ شهر معنی قرنطینه را به سخره گرفته و این مسائل بیانگر آن است که رویکرد کلان از سوی دولت و شرایط ویژه موج چهارم ارجحیت اقتصاد بر جان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، زهرا نژاد بهرام در جریان دویست و هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: باز هم کرونا جان می‌گیرد و ضعف مدیریت کشور را به رخ می‌کشد. جناب آقای رئیس جمهور، رهبران دو قوه! با توجه به شرایط قرمز تهران و کم توجهی مسئولین به تذکرات ستاد کرونا و با عنایت به در خطر بودن جان شهروندان و هشدارهای متعدد از سوی وزارت بهداشت به نظر می‌رسد تمایلی برای رعایت قرنطینه وجود ندارد. 

او ادامه داد: ناکامی دولت در تولید به موقع واکسن و واردات واکسن و مدیریت بحران و واگذاری مسئولیت به مدیریت محلی و اصرار بر تمرکزگرایی، حتی در مدیریت بحران شهر تهران موید این است که حاصلی جز به هم ریختگی شرایط کنونی در اوج بحران نداریم. 

نژادبهرام گفت: مغازه‌های گروه دوم و سوم و چهارم که باید تعطیل باشند به صورت جسته و گریخته تعطیل هستند. ادارات فعال هستند، خودروها در حال حرکت‌اند، شهر معنی قرنطینه را به سخره گرفته و این مسائل بیانگر آن است که رویکرد کلان از سوی دولت و شرایط ویژه موج چهارم ارجحیت اقتصاد بر جان است. 

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: به رغم آنکه رئیس جمهور تاکید دارند که جان مهمتر از اقتصاد است اما ظاهرا دستگاه‌های دیگر نظرشان بر این است که اقتصاد مهمتر است. به نظر می‌رسد کار بسیار بزرگتر و دشوارتر از آن است که رئیس جمهور درباره آن تصمیم بگیرد، از این رو لازم است نوعی هماهنگی میان روسای قوا صورت پذیرد، شاید بتوان این بحران را مدیریت کرد. 

او ادامه داد: اعمال محدودیت‌های جدی، تعطیلات جدی، ارائه خدمات موثر به شهروندان ضروری است. ظاهرا دولت به تنهایی قادر به اداره این بحران نیست، حاکمیت هم ورود پیدا نکرده است، حداقل اجازه دهید هر محدوده خودش مدیریت را بر عهده بگیرد و شاید آلامی بر دردهای ناشی از جان عزیزان از دست رفته این شهر باشد. 

نژادبهرام افزود: به نظر می‌رسد جهان با این ویروس دست به گریبان است اما ما مدعی مدیریت جهادی هستیم و کارآمدی، پس چرا دربرابر این ویروس دست بسته شدیم؟ 

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اضافه کرد: دست خود را به دست کارشناسان و علاقه‌مندان به سرنوشت ایران دهیم تا بتوانیم بحران را مدیریت کنیم. از شهر شروع کنیم و اجازه دهیم مدیریت بحران به صاحب اصلی آن شهرداری تهران باز گردد و عزمی جزم برای قرنطینه شهرها به ویژه تهران داشته باشیم.

 

اقتصاد دولت شورای شهر تهران مدیریت بحران واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر