کد خبر: 1065341 A

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور از تشدید طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان این نوع تخلف خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ سرهنگ "علی همه خانی" ضمن بیان این خبر  اظهار کرد: طرح برخورد با مخدوشی و پوشش پلاک در سطح شهر تهران و برخورد قاطع با متخلفان در دستور جدی کار پلیس راهور  تهران بزرگ قرار گرفته است.

وی  بیان داشت: با توجه به محدودیت های اعمال شده بدلیل عدم شیوع ویروس کرونا  این امر موجب شده معدود رانندگانی مرتکب  تخلف پوشش و مخدوشی پلاک کنند که این اقدام آنها از دید و رصد پلیس دور نیست.

معاون آموزش  و فرهنگ ترافیک پلیس راهور افزود:  رانندگانی که پلاک خودروشان را  از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و ... بر روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش آلودگی هوا و ... بپوشانند، برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون به مبلغ ۶۰۰۰۰ تومان، برای آن تخلف هم جریمه خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: عوامل پلیس راهور در سطح معابر  تهران بزرگ به صورت فیزیکی حضور دارند  و همچنین با استفاده از دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری به صورت مکانیزه با رانندگان متخلفی که پلاک خودرویشان را به هرنحوی دست کاری و مخدوش می کنند و یا با استفاده از کاورهای مختلف می پوشانند ، برخورد و اعمال قانون می کنند.

سرهنگ همه خانی ادامه داد: به استناد ماده 720 قانون مجازات اسلامی( تعزیرات) هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن  جرم بوده ودر صورت مشاهده ماموران پلیس ضمن جلوگیری از تردد این خودروها برای رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می شوند.

این مقام پلیسی افزود: برخی از رانندگان برای ورود به محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا نیز دست به پوشاندن پلاک می زنند که علاوه بر اعمال قانون با هماهنگی‌های بعمل آمده این افراد به مراجع قضایی معرفی تا برخورد قانونی لازم نیز صورت پذیرد.

وی گفت: رانندگان توجه داشته باشند که پلاک وسیله نقلیه‌شان همواره باید همانند روز اولی که پلاک را تحویل گرفتند بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر