کد خبر: 1064531 A

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری که با ادعای اخذ ویزای اقامت در کشورهای اروپایی از ۴۰ شهروند تهرانی ۲۰میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" بیان داشت: پنجم آذرماه سال گذشته پرونده ای با موضوع کلاهبرداری با ترفند "اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی" با شکایت ۲ تن از شهروندان به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی عنوان داشت: شاکیان پرونده اظهار داشتند، با متهم در فضای مجازی که تبلیغ تورهای سفرهای خارجی و اخذ ویزا می کرد آشنا شده اند و پس از ارتباط و تماس تلفنی، متهم مدعی شد دارای نفوذ در سیستم اداری و حکومتی کشور می باشد  و توانایی اخذ ویزا و اقامت در کشورهای اروپایی را دارد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد:  شاکیان ادامه دادند،  متهم  ابتدا ۲ هزار یورو طی قراردادی دریافت کرده است و در مرحله دوم با ارسال مدارک ویزا و بلیط های هواپیمایی مبلغ  ۳۸۰ میلیون ریال  دیگر نیز دریافت کرده است و پس از مدتی متوجه شدیم که بلیط و ویزای دریافتی، جعلی می باشد.

این مقام انتظامی ابراز داشت: نظر به حساسیت و اهمیت موضوع پرونده به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم قرار گرفت که با تلاش شبانه روزی  کارآگاهان و پیگیری های به عمل آمده هویت متهم به اسم "شاهین" شناسایی شد.

وی توضیح داد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی،  کارآگاهان مخفیگاه متهم را  در خانه ای واقع در خیابان سبلان شمالی شناسایی و  پس از اخذ دستور قضائی  وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه سوم این پلیس انتقال دادند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم در بررسی های بیشتر به ۴۰ فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف شد،  اضافه کرد: کارشناسان ارزش ریالی کلاهبرداری شده از مال باختگان را بیش  از ۲۰  میلیارد ریال اعلام کرده اند.  

سرهنگ دستخال در پایان خاطر نشان کرد:  تاکنون هر ۴۰ مال باخته  شناسایی و متهم با دستور قضائی، برای کشف سایر جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان این پایگاه قرار دارد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر