کد خبر: 1064501 A

با حکمی از سوی سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عاطفه عابدینی به عنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از  وبدا، متن این حکم به شرح زیر است:
 
سرکار خانم دکتر عاطفه عابدینی
 
با توجه به سوابق ارزنده سرکارعالی و زحمات شبانه روزی که در مدیریت بیماران مبتلا به COVID-19 در کشور متقبل شده اید بدینوسیله بعنوان دبیر کمیته علمی کشوری COVID-19 منصوب می شوید انتظار می رود موارد زیر را پیگیری فرمائید:
1- تشکیل جلسات کمیته علمی با هم آهنگی و نظارت معاون محترم درمان با حضور اندیشمندان و صاحبنظران کشور که در حوزه بیماری در علوم پایه و بالینی صاحبنظرند و در طول مدت اپیدمی در تشخیص و درمان بیماران حضور فعال داشته اند.
2- بررسی وضعیت علمی تیم مدیریت بیماری در بیمارستان ها، آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی درمانی کشور و بروزرسانی اطلاعات آنها با بهره گیری از تجارب مراکز فوق در راستای کاهش بار بیماری و مرگ و میرها.
3- بررسی و تحلیل داده های مراکز مختلف و ارسال آنها به مراجع ذیربط و دفتر اینجانب به صورت هفتگی و یا ماهیانه.
4- ارتقاء دانش و مهارت تیم های مدیریت بیماری بخصوص بخش مراقبت های ویژه در مراکز 16 ساعته درمان سرپائی، آزمایشگاههای تشخیصی و دیگر مراکز مرتبط با مدیریت بیماری با برگزاری دوره های آموزشی و ارسال اطلاعات و مطالب آموزشی از طریق ایجاد شبکه اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی. 
5- بررسی مطالعات جهانی و بروز رسانی پروتکل های درمانی منطبق بر داده های بین المللی و تجارب ارزنده ملی.
 
6- کمک به معاونین محترم بهداشت و تحقیقات و فناوری در تکمیل مطالعات علمی واکسن COVID-19 و همچنین تدوین پروتکل های مورد نیاز جهت مراقبت از گیرندگان واکسن بخصوص در گروه های آسیب پذیر در مقابل عوارض احتمالی واکسن های مختلف و تعیین افراد ناظر از کمیته علمی برای هر کدام از برندهای واکسن های مختلف داخلی و خارجی جهت ثبت مستمر عوارض و ایمنی بخشی آنها با مشارکت در تیم های کشوری که در معاونت محترم تحقیقات و فناوری تشکیل شده است.
7- رتبه بندی علمی بخش های کووید کشور با نظارت معاون محترم درمان .
8- اطلاع رسانی در مورد نظرات کمیته علمی و انتقال مطالب عنداللزوم از طریق رسانه ها با هم آهنگی لازم.
توفیق سرکارعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

 

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر