کد خبر: 1064122 A

فرمانده مرزبانی استان اردبیل از دستگیری قاچاقچی و کشف مقادیری اشیاء عتیقه دوره هخامنشیان توسط مرزبانان اردبیل خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار "سیدشاهین اسمعلی" در تشریح این خبر، گفت: در راستای حراست از میراث فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، مرزبانان هنگ مرزی گرمی با اشراف اطلاعاتی از فعالیت فردی مبنی بر فروش و قاچاق آثار و اشیاء باستانی مطلع شدند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع، با انجام تحقیقات میدانی مخفیگاه این قاچاقچی را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند.

فرمانده مرزبانی استان اردبیل تصریح کرد: مرزبانان پس از تفتیش و بازرسی از محل، موفق شدند یک قطعه خمره سفالی، یک قطعه پیاله سفالی، یک عددآفتابه مسی، یک عددکاسه مسی، سنگ های قیمتی، چهار عدد قاشق مسی، ۹۸ سکه شاهنشاهی، چهار برگ اسکناس شاهنشاهی دو ریالی، دو قطعه پلاک، یک قطعه سکه رومی، ۳عدد تسبیح سنگی، ۱۰۰ قطعه سنگ های زینتی و مقادیری مهمات جنگی را کشف و در این رابطه یک نفر را دستگیر کنند.

سردار اسمعلی با بیان اینکه کارشناسان اداره میراث فرهنگی ارزش محموله کشف شده را بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند، خاطرنشان کرد: محموله مکشوفه به همراه متهم با تشکیل پرونده قضائی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع ذی صلاح شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی استان اردبیل آثار فرهنگی و عتیقه جات را نشانه فرهنگ و تمدن ایرانیان و میراث پیشینیان عنوان کرد و در محافظت از این سرمایه ملی،بر تعامل مردم با مرزبانان نیروی انتظامی تاکید کرد.

فرمانده مرزباني استان اردبيل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر