کد خبر: 1064020 A

رییس سازمان امداد و نجات به ایلنا خبر داد:

رییس سازمان امداد و نجات هلال‌احمر از قرنطینه شدن ۵۰ مسافر در مبادی ورودی به کشور خبر داد.

مهدی ولیپور، رییس سازمان امداد و نجات در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اقدامات هلال احمر در طرح مراقبت‌های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: طرح مراقبت بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در مبادی مرزی رسمی کشور با همکاری جمعیت هلال احمر همراه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال انجام است.

وی ادامه داد: امدادگران تاکنون ۱۷۰ هزار و ۳۵۳ نفر را کنترل کرده که از این تعداد ۵۰ نفر به قرنطینه منتقل شدند.

رییس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۴۳۱ نفر از نیروهای هلال احمر در این طرح حضور دارند، خاطرنشان کرد: این طرح در ۱۰ مرز هوایی، ۲ مرز دریایی و ۱۶ مرز زمینی اجرا شده و همچنین از ۸۳۸۲ نفر تست pcr و از ۲۷۷۰۰ نفر تست سریع اخذ شده است.

ولیپور همچنین با اشاره به امدادرسانی به ۴۳۸ نفر از هموطنان در عملیات امداد و نجات ۷۲ ساعت گذشته گفت: در ۷۲ ساعت گذشته با تلاش امدادگران هلال احمر، ۱۹۳ مورد عملیات امداد و نجات در کشور انجام و در این عملیات به ۴۳۸ نفر از هموطنان امدادرسانی شده است.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی، ۱۴۹ نفر در حوادث مختلف نجات یافته و ۱۰۵ نفر نیز با تلاش امدادگران به مراکز درمانی منتقل شدند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: در عملیات ۷۲ ساعت گذشته، ۵۹ نفر از هموطنان خدمات درمان سرپایی دریافت کردند، ۱۸ مورد عملیات رهاسازی نیز انجام و ۱۹ مصدوم سوانح ترافیکی رهاسازی شدند.

رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر