کد خبر: 1063624 A

​سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از یک کشته و دو مصدوم در انفجار یک ساختمان مسکونی در تهرانپارس خبر داد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۰:۲۹ صبح امروز حادثه انفجار در یک ساختمان مسکونی واقع در تهران پارس به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در تهرانپارس اعزام شد، ادامه داد: در محل حادثه مشاهده شد، حادثه در یک ساختمان مسکونی که دارای سه طبقه روی سطح و یک طبقه در زیرمین بود، اتفاق افتاده بود. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: کانون این آتش سوزی نیز انفجاری بوده که در واحد حدودا ۵۰ متری واقع در زیرزمین رخ داده و موجب حریق جزئی و شکستگی شیشه درها وپنجره‌های ساختمان مذکور و ساختمان‌های اطراف آن شده است.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه اقدامات خود برای اطفای حریق و نجات را در دستورکار خود قرار دادند، گفت: یک گروه از آتش‌نشانان اقدام به اطفای حریق و ایمن‌سازی محل کرده و دقایقی بعد موفق به اطفای کامل آتش شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران گفت: به گفته شاهدان حادثه هنگام وقوع حادثه یکی از ساکنان که آقایی حدودا ۳۷ ساله بود، متوجه بوی گاز شده و برای بررسی آن به زیرزمین رفته بود. متاسفانه در هنگامی که این فرد در حال بررسی موضوع بوده انفجار رخ داده و شدت آن به حدی بوده که این فرد به تایید عوامل اورژانس در دم جان خود را از دست داد. جسد این فرد قبل از رسیدن عوامل آتش‌نشانی از سوی شهروندان به بیرون از ساختمان منتقل شده بود.

ملکی با اشاره به مصدومان این حادثه تصریح کرد: مردی حدودا ۳۴ ساله هم که داخل این واحد مسکونی حضور داشت دچار سوختگی و آسیب دیدگی شدید شد و علاوه بر او پیرمردی ۷۰ ساله هم که در طبقه فوقانی دچار مصدومیت سطحی ناشی از برخورد شیشه شده بود که هر دو نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی درباره علت این حادثه نیز گفت: بررسی اولیه کارشناسان حاکی از آن است که نشت گاز و ایجاد شعله سبب وقوع این حادثه شده، اما تحقیقات و بررسی های تکمیلی پس از اتمام عملیات در ساعت ۱۱:۲۱ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر