کد خبر: 1063562 A

رییس اورژانس تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

رییس اورژانس تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰۰ نیرو در اورژانس تهران فعالیت می‌کنند، گفت: با کمبود ۵۰ درصدی نیرو در اورژانس مواجه هستیم.

«پیمان صابریان» رییس اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره پایگاه‌های اورژانس در آزادراه تهران_شمال گفت: در حال حاضر یک پایگاه در این آزادراه به ما تحویل داده شده است و با توجه به اینکه ابتدای آزادراه جزو مسیرهایی است که به اورژانس تهران تعلق دارد، حتما باید پایگاه دیگری نیز اختصاص داده شود.

وی با بیان اینکه قرار است یک پایگاه دیگر نیز به ما تحویل داده شود، ادامه داد: با توجه به اینکه این آزادراه از مسیرهای پرتردد است، باید پایگاه‌های دیگری نیز در این بزرگراه برای اورژانس در نظر گرفته شود. همچنین اتوبوس آمبولانس و آمبولانس‌های اضافه در نظر گرفته شود، چراکه تصادفات در این آزادراه با تعداد مصدوم بالا اتفاق می‌افتد و با یک یا دو دستگاه آمبولانس نمی‌توانیم خدمات دهی خوبی داشته باشیم.  

رییس اورژانس تهران درباره پدهای بالگرد در تهران خاطرنشان کرد: از سال ۹۷ که ما این موضوع را پیگیری کردیم، خدارا شکر با همکاری خوب شهرداری تهران، کمک زیادی به ما شد و توانستیم تعداد زیادی پدهای بالگرد استراتژیک در تهران ایجاد کنیم و این موضوع باعث شد که در مکان‌های مختلف امکان فرود بالگرد وجود داشته باشد و ما بتوانیم به مصدومان خدمات بهتری ارائه دهیم. 

صابریان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۹ پد بالگرد در تهران جانمایی شده است، خاطرنشان کرد: قرار است این تعداد افزایش پیدا کرده و تعداد پدهای بالگرد در تهران به ۵۷ مکان برسد.

وی درباره پایگاه‌های اورژانس ادامه داد: در حال حاضر در تهران ۲۲۴ پایگاه اورژانس داریم و تعدادی پایگاه دیگر نیز آماده بهره‌برداری است، اما با توجه به کمبود نیروی انسانی کار ما کمی سخت‌تر شده است. در واقع ما پایگاه‌هایی را جانمایی و تحویل گرفته‌ایم و امیدواریم بتوانیم با تزریق نیروی انسانی این پایگاه‌ها را نیز فعال کنیم. 

رییس اورژانس تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۵۰۰ نیروی انسانی داریم که با توجه به تعداد ماموریت‌هایمان به ویژه در شرایط کرونایی به ۵۵۰۰ نیروی عملیاتی نیازمندیم. در حال حاضر حدود ۵۰ درصد با کمبود نیرو مواجه هستیم. امیدواریم از نیروهایی که قرار است به اورژانس اضافه شود، مشکل کمبود نیروی انسانی در اورژانس تهران برطرف شود. 

رییس اورژانس تهران پیمان صابریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر