کد خبر: 1062544 A

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت:

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت گفت: دانشجویان بین‌الملل سرمایه‌های فرهنگی بزرگی هستند و باید دنبال راه کار عملی برای ایجاد شرایط مطلوب رفاهی و دانشجویی برای این دانشجویان باشیم.

به گزارش ایلنا به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست بررسی مسائل رفاهی، فرهنگی و دانشجویی دانشجویان بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با حضور سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و علی‌اکبرحق‌دوست معاون آموزشی این وزارتخانه به همراه مدیران مربوطه برگزار شد. 

سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در خصوص جایگاه دانشجویان بین‌الملل، اظهار داشت: توجه به جایگاه دانشجویان بین‌الملل در دانشگاه‌های علوم پزشکی بسیار مهم است و باید دنبال راه کار عملی برای ایجاد شرایط مطلوب رفاهی و دانشجویی برای این دسته از دانشجویان باشیم. 

وی بر اهمیت شناخت فرهنگ‌ها و انتقال پبشینه فرهنگی ایران به دانشجویان بین‌الملل تاکید و اضافه کرد: این تبادل فرهنگی می‌تواند تاثیرات مثبت بسیار خوبی بر دانشجویان ما بگذارد بنابراین باید از ظرفیت‌های خود مانند فضای خوابگاه‌ها در این مسیر استفاده کنیم زیرا خوابگاه بهترین موقعیت را برای برنامه ریزی فرهنگی در اختیار ما قرار می‌دهد. 

لاری تاکید کرد: حوزه دانشجویان بین‌الملل مقوله مهمی است و نباید مورد غفلت قرار گیرد، باید برنامه ریزی ستادی لازم را در این خصوص داشته باشیم تا بتوانیم زمینه جذب این دسته از دانشجویان را در کشور توسعه دهیم. 

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: دانشجویان بین‌الملل سرمایه‌های فرهنگی بزرگی هستند که می‌توانند نتایج مثبت بسیاری برای دانشگاه‌ها و کشور به دنبال داشته باشند، البته در این زمینه جای کار بسیار در کشور وجود دارد خصوصاً این‌که تفاوت‌های فرهنگی و رفتاری بسیاری میان این دسته از دانشجویان با دانشجویان داخلی وجود دارد. 

 

سرمایه معاون معاون وزیر وزارت بهداشت برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر