کد خبر: 1062265 A

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد:

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری پویش ملی «ستارگان آسمان ادب» در مدارس سراسر کشور به مناسبت فرا رسیدن روز‌های بزرگداشت شعرا در تقویم رسمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی رمضانی، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام این خبرگفت: در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های فروردین و اردیبهشت چهار مناسبت بزرگداشت شاعران بزرگ کشور یعنی عطار نیشابوری، سعدی، فردوسی و خیام درج شده است. 

وی افزود: به این بهانه و به با هدف آشنایی هرچه بیشر دانش آموزان سراسر کشور با اشعار و زندگی این مفاخر ادبی وزارت آموزش و پرورش با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی نخستین پویش ادبی «ستارگان آسمان ادب» را از تاریخ ۲۵ فروردین ماه جاری تا ۲۸ اردیبهشت ماه برگزار می‌نماید. 

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش افزود: در این پویش دانش آموزان می‌توانند در سه قالب پادکست، ویدئو کست و نقالی نسبت به بازخوانی و دکلمه اشعار این شاعران بزرگ اقدام نموده و آثار خود را از طریق بسترمجازی «شاد» برای دبیرخانه‌های این جشنواره ارسال نمایند. 

رمضانی همچنین با اشاره به اینکه دبیرخانه دریافت آثار این پویش در پنج کانون فرهنگی تربیتی در استان‌های خراسان رضوی و فارس و در شهرستان‌های نیشابور، مشهد شیراز و گناباد واقع شده است گفت: دانش آموزان می‌توانند درباره زندگی و شعر این مفاخر ادبی نیز به تولید محتوا پرداخته و آثار خود را برای دبیرخانه‌های تخصصی ارسال نمایند. 

رمضانی در پایان افزود در این پویش ادبی به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان بخش ویژه «تجلی قرآن و رمضان در شعر فارسی» نیز در نظر گرفته شده است که دانش آموزان می‌توانند اشعار متناسب با مضامین قرآنی و معرفتی مرتبط با قرآن و ماه رمضان را در کلیه اشعار فارسی جستجو نموده وآثار خود را در قالب‌های تعیین شده برای دبیرخانه بخش ویژه پویش که کانون فرهنگی تربیتی نرگس شهرستان گناباد واقع شده است از طریق بستر شاد ارسال نمایند.

 

تقویم دانش آموزان فرهنگی هنری ماه رمضان آموزش و پرورش خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر