کد خبر: 1062211 A

معاون پژوهشی دانشگاه خبر داد:

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: به زودی فعالیت پارک علم و فناوری این دانشگاه آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، حسین حسینی تودشکی در افتتاحیه صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از وزارت علوم درخواست داشت که مرکز نوآوری این دانشگاه تبدیل به پارک علم و فناوری شود که این درخواست عملیاتی شده است. 

وی افزود: مجوز راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اخذ شده و این موضوع در دستور کار جلسه آینده شورای گسترش وزارت علوم قرار گرفته است که مراحل نهایی طی شود. 

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: همچنین با تلاش‌های صورت گرفته توانستیم در بودجه سال جاری ردیف اختصاصی برای پارک علم و فناوری دانشگاه تعیین کنیم. 

حسینی تودشکی اظهار داشت: با راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر شاهد تحول و رونق جدیدی در حوزه نوآوری و فناوری دانشگاه خواهیم بود. 

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این مراسم گفت: در دانشگاه موضوع توسعه شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه است و اکنون به مقام نخست در تعداد شرکت‌های دانش بنیان در میان دانشگاه‌های کشور دست یافته‌ایم. 

وی افزود: در حال حاضر ۳۱۵ شرکت دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر فعال هستند که همچنان نیز شاهد تقاضا برای استقرار شرکت دانش بنیان در دانشگاه هستیم. 

وی با اشاره به مدل‌های بسیار خوب حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: باتوجه به این حمایت‌ها شاهد رشد شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه بوده ایم. 

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: درحال حاضر ۸ دانشکده دانشگاه دارای مرکز نوآوری هستند که در سال جاری برنامه داریم بر تعداد این مراکز بیافزاییم.

بودجه رئیس دانشگاه علم و فناوری فناوری وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر