کد خبر: 1062206 A

با صدور بیانیه‌ای؛

دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه ای، اقدام تروریستی و کور رژیم صهیونیستی در تأسیسات هسته‌ای نطنز را محکوم کرد.

به گزارش ایلنا، دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت اقدام تروریستی در تاسیسات هسته‌ای نطنز، حمایت همه‌جانبه خود از دانشمندان و مراکز هسته‌ای کشور را اعلام کرد. 

در متن این بیانیه آمده است: 

دانش هسته‌ای یکی از دانش‌های پیچیده و مهم در جهان امروز است. کشورهای دارنده این دانش براساس معاهده N. P. T موظفند این دانش را در اختیار کشورهای عضو این معاهده برای اهداف صلح‌آمیز قرار دهند. کشورهای غربی و در رأس آن‌ها آمریکا نه فقط به این تعهد عمل نکرده‌اند، بلکه با همه توان کوشیدند که جمهوری اسلامی ایران به این دانش دسترسی پیدا نکند و از همه ابزارهای خود به صورت غیرقانونی استفاده نمودند. 

با همه این تلاش‌های مذبوحانه، جمهوری اسلامی ایران با الطاف الهی موفق شد با همت دانشمندان جوان خود بر صفر تا صد این دانش مسلط شود و این توانمندی را در چارچوب اهداف صلح‌آمیز به دست آورد. 

رژیم تروریستی اشغالگر صهیونیستی در چند سال اخیر اقدام به ترور دانشمندان و اخیراً اقدامات ایذایی و تروریستی در مراکز هسته‌ای کشورمان نموده و این حق را برای جمهوری اسلامی ایران در جهت عمل متقابل ایجاد نموده است. 

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین مرکز غیردولتی دانشگاهی علمی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات تروریستی اخیر، حمایت همه‌جانبه خود را از دانشمندان و مراکز هسته‌ای کشور اعلام می‌دارد و معتقد است که دولت باید سرمایه‌گذاری جدی‌تری برای صیانت و حفاظت از مراکز هسته‌ای و دانشمندان هسته‌ای انجام دهد و با توجه به مسئولیت‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پاسخ مناسب بدهد.

جهان رژیم صهیونیستی سرمایه صدور بیانیه ای هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر