کد خبر: 1061985 A

معاون اقتصادی استاندار تهران:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: در راستای افزایش ظرفیت حداکثری در زمینه تولید روغن، باید سهم روغن پخت و پز نیز افزایش پیدا کند تا کمبودی در فروشگاه ها احساس نشود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه رفع موانع سرمایه گذاری با محوریت تامین مواد اولیه شرکت های روغن با اشاره به شرایط کنونی توزیع مرغ اظهار داشت: در حال حاضر شرایط عادی است و صف مرغی در سطح شهر وجود ندارد، هرچند برای تثبیت وضعیت کنونی پایش ها و نظارت ها ادامه خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به معضل دسترسی مردم به روغن خوراکی نیز بیان کرد: دغدغه ها و نگرانی هایی در بازار در این حوزه وجود دارد، ۲۵۰ هزار تن تقاضای بازار است و تا زمانی که اقلام موردنیاز در فروشگاه ها وجود نداشته باشد همچنان با روند افزایشی تقاضاها روبه رو خواهیم بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران سپس افزود: با توجه به شرایط بازار و سیاست های ابلاغی دولت، با اطمینان می توان به مردم گفت که در میان مدت و تا پایان کار دولت هیچ گونه افزایش قیمتی در مورد روغن های خوراکی نخواهیم داشت.

عسگری تصریح کرد: برای کنترل وضعیت بازار روغن خوراکی تنها راهکار موجود این است که موضوع تخصیص ارز شرکت بازرگانی دولتی به صورت ویژه از بانک مرکزی پیگیری شود و از سوی دیگر با هم افزایی و نظارت های بیشتر با تولید حداکثری نیاز بازار را تامین کنند.

وی ادامه داد: همچنین در راستای افزایش ظرفیت حداکثری در زمینه تولید روغن، باید سهم روغن پخت و پز نیز افزایش پیدا کند تا کمبودی در فروشگاه ها احساس نشود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه همکاری های خوبی در زمینه تامین اقلام اساسی به ویژه از سوی بسیج صورت گرفت که برای تثبیت شرایط موجود در ادامه نیز از ظرفیت های شکل گرفته بهره مند خواهیم شد تا الزامات پیش رو با اولویت کارخانه داران و کاهش خسران آنها پیگیری شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر