کد خبر: 1061819 A

مدیرکل زندان‌های استان تهران:

مدیرکل زندان‌های استان تهران در بازدید از کانون اصلاح و تربیت تهران گفت: با دستور ریاست قوه قضائیه و همکاری مراجع قضایی، جمع کثیری از مددجویان این مرکز، آزاد شده، یا به مرخصی اعزام شده‌اند.

به گزارش ایلنا، سید حشمت‌الله حیات‌الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران، با مهم ارزیابی نمودن حفظ سلامتی مددجویان به ویژه مددجویان کمتر از هجده سال که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می‌شوند، گفت: تلاش بر این است تا ضمن توزیع روزانه ماسک، دستکش یک بار مصرف و موادضدعفونی کننده، مددجویان واجد شرایط آزاد شوند یا به مرخصی اعزام گردند که در این زمینه مراجع قضایی، کارکنان و مددکاران اجتماعی تلاش لازم را انجام می‌دهند.

در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین فیروزجایی معاون دادستان در امور زندان ها نیز حضور داشت، سیدحشمت اله حیات الغیب اظهار داشت: این امر بر اساس دستور ریاست قوه قضائیه و بخشنامه‌های ریاست سازمان زندان‌ها صورت می‌گیرد و بحمداله اغلب مددجویان واجد شرایط استان تهران به ویژه کانون اصلاح و تربیت طی تعطیلات سال نو به مرخصی رفتند.

وی که از کانون اصلاح و تربیت بازدید می‌کرد، افزود: امیدوار هستیم با نظارت بیشتر خانواده‌ها بر تربیت نوجوانان و مراقبت از رفتار‌هایی مانند  درگیری یا سرقت که موجب صدمه جانی یا مالی به شخص دیگر شود، جلوگیری گردد و نوجوانان مرتکب رفتار‌های معارض قانون نگردند.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: تک تک ما، در قبال حفظ سلامتی مددجویان در تمام زندان‌ها و به ویژه کانون اصلاح و تربیت مسئول هستیم و تمام کارکنان حتی در ایام تعطیلات سال جدید، فداکارانه و جهادی به صورت آماده باش در زندان‌ها به صورت شبانه روزی خدمت رسانی می کنند.

شایان ذکر است در تمام زندان‌های استان، فراتر از پروتکل‌های اعلام شده، برای تمام زندانیان اقدامات بهداشتی انجام می‌گیرد، ولی مددجویان زیر ۱۸ سال در اولویت قرار دارند.

مدیرکل زندانهای استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر