کد خبر: 1061659 A

معاون وزیر و رئیس سازمان:

شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان با عنایت به فعالیت‌های موثر سوادآموزی در عرصه‌های مختلف فعالیتی گفت: بایستی اقدامات و دستاوردهای مهم سوادآموزی مستندسازی و آرشیو شود.

به گزارش ایلنا، شاپور محمدزاده معاون وزیر و رئیس سازمان گفت: بایستی به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم گزارش‌های دقیقی از خدمات سوادآموزی ارائه نماییم. خوشبختانه در این سازمان از ابتدای سال در کنار هر اقدام سعی شده به موضوع مستندسازی هم توجه جدی شود و از جمله مستندات و آرشیو سازمان که مورد توجه قرار گرفته است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱) فعالیت‌های سوادآموزی همه‌ساله در قالب کتاب سیمای خدمت تهیه، چاپ و منتشر می‌شود.

۲) مقالات و یافته‌های پژوهشی سازمان (ملی و استانی) در چارچوب پژوهش نامه تهیه، چاپ و منتشر می‌شود.

۳) فعالیت‌های مربوط به گردهمایی ها، هفته سوادآموزی و فعالیت‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی همه‌ساله در قالب یک مجموعه تهیه و انتشار می‌یابد.

۴) فعالیت‌های مربوط به انتخاب سازمانها، نهادها و اشخاص حقیقی و حقوقی برتر در عرصه سوادآموزی در قالب یک مجموعه تهیه و مستندسازی می‌شود.

۵) فایل الکترونیکی تمامی کتاب‌های تولید شده در سازمان در سامانه پیشخوان محتوا و رسانه‌های آموزشی سوادآموزی باگذاری و انتشار می‌یابد.

۶) نظارت غیر حضوری از ۲۰۰۰ سوادآموز در ۱۵ استان انجام شد که گزارش جامع آن تقدیم مراجع ذیصلاح گردیده است.

۷) جلسه سازمانی بهبود کیفیت و حدوداً ۳۰ جلسه دبیرخانه کمیته بهبود کیفیت برای بررسی حدوداً ۱۰۰ صورتجلسه استانی تشکیل شده است.

۸) کلیه فعالیت‌های دوره‌های سوادآموزی و منابع انسانی و آموزش دهنده‌ها در فرمت یک سامانه و اطلاعات جمعیتی در قالب یک پایگاه، سازماندهی و مستندسازی می‌شود.

۹) کلیه توافقنامه‌های بودجه‌ای با استانها و کلیه تخصیص‌ها به استان از ردیف اعتباری ۱۲۸۰۰۰ سازمان نهضت سواد آموزی همه‌ساله در قالب یک مجموعه مستندسازی می‌شود.

۱۰) کلیه فعالیت‌های شورای پشتیبانی سوادآموزی همه‌ساله در قالب یک مجموعه تهیه و منتشر می‌شود.

۱۱) برنامه سنواتی واحدهای سازمان همه‌ساله در قالب یک مجموعه تهیه، تکثیر و بصورت صحافی شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۱۲) فعالیت‌های انشاء‌نویسی و برگزاری مسابقات کتابخوانی مستندسازی شده است.

۱۳) کلیه فعالیت‌های سمعی و بصری سوادآموزی چه در صدا و سیما و چه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در آرشیو سازمان مستندسازی شده است.

 

رسانه فضای مجازی معاون وزیر برنامه ریزی مسابقات کتابخوانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر