کد خبر: 1061395 A

رئیس پلیس آگاهی استان تهران از دستگیری سردسته باند سارقان سریال منازل با تلاش کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران خبر داد و گفت: متهم به ۱۰۰ فقره سرقت در تهران و سایر استان ها با همکاری همدستانش معترف شد.

به گزارش ایلنا، سردار "علیرضا لطفی" بیان داشت: چندی قبل مرد جوانی طی تماس با  پلیس ۱۱۰ از سرقت خانه اش توسط ۴ مرد شکایت و اظهار کرد،   ساعت حدود ۸:۳۰دقیقه شب در حالی که پدر و مادر سالخورده ام در خانه شان  در محدوده خیابان "ولنجک" حضور داشتند، ۴ سارق با تخریب درب ورودی وارد خانه شدند و یک کیلو طلا، مقداری پول و تعدادی از وسایل با ارزش خانه را به سرقت بردند.

وی عنوان کرد: به دنبال اعلام این خبر، کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران وارد عمل شدند و تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان خشن را آغاز و در بررسی های از محل سرقت و  جغرافیای محل حادثه،  تصویر غیر واضحی از سارقان و خودروی آنها به دست آمد.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: از آنجایی که احتمال می رفت اعضای این باند سرقت های مشابه دیگری را هم  مرتکب شده باشند، کارآگاهان به سراغ گزارش سرقت از خانه های تهران  رفتند. با بررسی پرونده های مشابه و تصاویری که دوربین های مداربسته محل این سرقت ها گرفته شده بود، موفق به شناسایی یکی از سارقان حرفه ای خانه شدند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: با بدست آمدن هویت سارق جوان به نام "حمید"، کارآگاهان در ادامه بررسی ها دریافتند وی پس از آزادی از زندان باند جدیدی را  تشکیل داده و نام خودش را نیز در این باند گذاشته است.

سردار لطفی ادامه داد: وی و اعضای باندش که به صورت ۴یا ۵ نفره راهی خانه ها می شدند، در بعضی از سرقت ها از سلاح گرم استفاده کرده بودند و سرقت هایشان را در تهران و چند استان دیگر مرتکب شده بودند.

وی با اشاره به اینکه  اعضای این باند با خودرو های سرقتی، در صحنه سرقت حاضر می شدند، اضافه کرد: تحقیقات کارآگاهان پلیس ادامه داشت تا اینکه مخفیگاه سردسته این باند در محدوده شهرستان "فردیس" شناسایی شد و از آنجایی که اعضای این باند مجهز به سلاح گرم بودند، مخفیگاه متهم به صورت نامحسوس تحت کنترل در آمد.

رئیس پلیس آگاهی تهران توضیح داد: مراقب های ویژه پلیسی ادامه داشت تا اینکه با هماهنگی های قضائی، "حمید" به همراه زن جوانی که او نیز در خصوص فروش اموال سرقتی با سردسته باند همکاری داشت، در عملیات یپلیسی بازداشت شد.

این مقام ارشد پلیسی یادآور شد: در بازرسی از مخفیگاه متهم، مقدار زیادی اموال مسروقه به ارزش تقریبی بیش از ۲۰ میلیارد ریال، به همراه یک قبضه سلاح جنگی با ۱۴فشنگ کشف و هر ۲ متهم به همراه اموال مشکوفه به پلیس آگاهی تهران انتقال یافتند.

سردار لطفی  ادامه داد: سر کرده باند پس از انتقال به اداره هفدهم این پلیس به  ۱۰۰ فقره سرقت با همکاری سایر همدستانش معترف و اظهار کرد، در بعضی از سرقت ها  از سلاح گرم و سرد استفاده می کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس،‌ وی در پایان گفت: تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند و کشف جزئیات پرونده ها ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر