کد خبر: 1061139 A

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران گفت: با وجود تهیه شناسنامه برای درختان خیابان ولیعصر توسط شهرداری همچنان خلا جدی درباره وضعیت زیرسطحی درختان این خیابان مشاهده می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید آرش حسینی میلانی در جریان دویست و هشتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری با اشاره به شهادت دو محیط‌بان زنجانی در هفته گذشت گفت: از فراکسیون محیط زیست مجلس درخواست می‌کنم با بازنگری اساسی در قانون شکار و صید زمینه‌های بروز چنین فجایعی را برطرف کنند. 

او ادامه داد: از دولت محترم درخواست می‌کنم در راستای اجرای قانون حمایت قضائی از جنگلبانان و محیط‌بانان اقدام عاجل به عمل آورند و مشکلات پرداخت دیه این عزیزان برطرف شود. 

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اضافه کرد: از معاونت خدمات شهری منطقه ۱۲ بابت تملک باغ علاءالدوله به مبلغ حدود ۶۸ میلیارد تومان تشکر می‌کنم. 

او در ادامه تذکر خود با تاکید بر لزوم تهیه برنامه پایش زیرسطحی درختان خیابان ولیعصر گفت: در هفته گذشته در خیابان ولیعصر شاهد سقوط یک درخت چنار سبز حدودا ۶۰ساله با وزش باد خفیف بودیم که نگرانی‌هایی را درباره وضعیت پایداری درختان کهسنال شهر ایجاد کرده است. 

میلانی گفت: با وجود تهیه شناسنامه برای درختان خیابان ولیعصر توسط شهرداری همچنان خلا جدی درباره وضعیت زیرسطحی درختان این خیابان مشاهده می‌شود. لذا به شهرداری تهران تذکر می‌دهم در اسرع وقت برنامه عملیاتی برای انجام پایش زیرسطحی درختان ولیعصر را به شورای شهر ارسال کرده و سازمان بوستان‌ها با همکاری سازمان آتش نشانی گزارش جامعی از آمار سقوط درختان و ناپایداری مشهود به تفکیک شریان‌های اصلی شهر تهیه و منتشر نمایند.

سید آرش حسینی میلانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر