کد خبر: 1060874 A

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در شرایط تحریم و شیوع کرونا در سال ۹۹ اقدامات مناسبی در حوزه تولید و حتی صادرات محصولات سلامت محور انجام شد و سال گذشته شاهد رشد ۸ و ۲۳ درصدی صادرات فراورده‌های دارویی و تجهیزات پزشکی بودیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از وبدا، محمدرضا شانه‌ساز در جلسه صادرات سازمان غذا و دارو اظهار کرد: در سال ۹۹ علیرغم تحریم و شیوع کرونا، موضوع تقویت صادرات بسیار اهمیت داشت و اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای تامین اقلام مورد نیاز برای مبارزه با کرونا انجام شد که از همه فعالان این حوزه مخصوصا کسانی که در شرایط سخت به مردم و کشور خدمت کردند، سپاسگزاریم.

وی با اشاره به رشد صادرات در سال ۹۹ علیرغم همه محدودیت ها ، تصریح کرد: طبق آمار سازمان توسعه تجارت، خوشبختانه میزان صادرات نسبت به سال ۹۸ گر چه اندک بود، اما می تواند  بیانگر ظرفیت های فراوان موجود و نوید بخش افزایش روز افزون در سال های آتی باشد.

معاون وزیر بهداشت به رشد صادرات در ۱۱ ماهه سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در حوزه فرآورده‌های دارویی در ۱۱ ماه ۹۹ تقریبا هشت درصد نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ رشد صادرات داشتیم، در حوزه تجهیزات پزشکی نزدیک به ۲۳ درصد، در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی ۱۵ درصد، در حوزه محصولات شوینده ها هم ۱۳ درصد رشد صادراتی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ داشته ایم.

وی ادامه داد: مردم و مسئولان کشور باید بدانند تامین ارز مورد نیاز کشور از محل صادرات غیرنفتی از اهم واجبات است. سازمان غذا و دارو تمام توان خود را برای رشد صادرات در سال ۱۴۰۰ به کار خواهد بست و یکی از برنامه های مهم امسال سازمان غذا و دارو تسهیل صادرات و فعالیت بیشتر در بازارهای کشورهای هدف خواهد بود.

به گزارش ایلنا، ایران یکی از صادرکنندگان مهم مواد شوینده، دارو، لوازم آرایشی و تجهیزات پزشکی به کشورهای همسایه است.

محمد رضا شانه ساز فراورده سلامت محور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر