کد خبر: 1060347 A

جدول مشاغلی که به مدت ۱۰ روز در سراسر کشور و در شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع هستند، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، براساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر ۲۵۷ شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند. به گفته علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از روز شنبه ۲۱ فروردین محدودیت های کرونایی در شهرهای قرمز و نارنجی در سراسر کشور به مدت ۱۰ روز اعمال خواهد شد. 

براین اساس در شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار دارند، فقط مشاغل گروه یک می‌توانند فعالیت داشته باشند و مشاغل گروه دو، سه و چهار با ممنوعیت فعالیت مواجه هستند. مشاغل گروه یک هم فقط مشاغل ضروری برای تامین مایحتاج مردم است، ‌مانند سوپرمارکت‌ها، ‌ داروخانه‌ها، ‌مطب‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بیمارستان‌ها، تعمیرگاه‌ها و... اجازه فعالیت داشته و سایر مشاغل باید تعطیل باشند.

همچنین تمام فعالیت‌های آموزشی تعطیل بوده و فقط می‌توانند به صورت مجازی فعالیت کنند. در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی  هم سینما و تئاتر، نمازهای جمعه، مساجد، نمازهای جماعات یومیه، مراسم های آیینی و مذهبی نیز تعطیل کامل خواهند بود.

براساس طرح جامع مدیریت هوشمند ورود خودروهای غیربومی به شهرهایی که در وضعیت قرمز هستند ممنوع بوده و متخلفان یک میلیون تومان جریمه خواهند شد. 

جدول محدودیت‌های شهرهای قرمز

c80bcd03-29d0-4b90-9d33-31b694e0cf45

همچنین براساس اعلام وزارت بهداشت ۱۲۹ شهرستان در وضعیت نارنجی است. براساس طرح جامع مدیریت هوشمند در شهرهایی که در وضعیت نارنجی قرار دارند مشاغل گروه یک و دومی‌توانند فعالیت کنند، اما مشاغل گروه سه و چهار نمی‌توانند فعالیت داشته باشند.

براساس طرح جامع مدیریت هوشمند ورود خودروهایی با پلاک غیربومی به شهرهایی که در وضعیت نارنجی هستند ممنوع بوده و متخلفان ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد. 

جدول محدودیت‌های شهرهای نارنجی

1f7c19be-e9b5-445e-8b59-9cc86e322894

 

 

 

بیمارستان تئاتر جدول فرهنگی و اجتماعی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر