کد خبر: 1059538 A

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور خبر داد:

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از مناسب‌سازی ۱۲۹۶ فضای آموزشی در سال ۱۳۹۹ برای دانش آموزان با نیازهای ویژه خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهراله رخشانی‌مهر گفت: در سفر وزیر آموزش‌وپرورش به استان یزد، ۲۷ پروژه آموزشی و ورزشی به‌صورت متمرکز به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: ۳ پروژه آموزشی و ورزشی که افتتاح شد به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اختصاص داشت که از طریق ویدئوکنفرانس و به دستور وزیر آموزش‌وپرورش گشایش یافت تا دانش‌آموزان استثنایی بتوانند از این فضاها بهره‌مند شوند.

رخشانی‌مهر افزود: سالن ورزشی کودکان استثنایی یزد با عنوان مجموعه ورزشی یادگار سومین شهید محراب دارای سالنی با زیربنای ۱۹۵۰مترمربع و فضای اداری با زیربنای ۱۰۱۸ مترمربع و با اعتبار ۴۲ هزار میلیون ریال افتتاح شد.

وی اضافه کرد: آموزشگاه خیّری استثنایی محمدتقی شهوازیان نیز یکی از پروژه‌های افتتاحی امروز است که دارای زیربنای ۳۷۵۰ مترمربع بوده و دارای ۲۰ کلاس است. برای این مدرسه تجهیزاتی به مبلغ ۱۸ هزار میلیون ریال صرف شده است.

رخشانی‌مهر گفت: پروژه سوم، تکمیل آموزشگاه کودکان اوتیسیم (زرکش) است که این مدرسه ۱۲ کلاسه با زیربنای ۱۸۶۰مترمربع دارد و توسط خیر مدرسه‌ساز احداث‌شده است البته محوطه‌سازی و تجهیز مدرسه توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به مبلغ ۳۰ هزار میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به توجه ویژه به دانش آموزان با نیازهای ویژه گفت: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۱۲۹۶ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در سراسر کشور مناسب‌سازی شده است.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۹ تعداد ۵۴ فضای آموزشی و ورزشی برای دانش آموزان استثنایی در کشور احداث و تحویل ادارات آموزش‌وپرورش شد.

دانش آموزان کودکان مدرسه یزد مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر