کد خبر: 1059289 A

مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم عنوان کرد:

مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی تاکید کرد: طی دهه‌های اخیر روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است. خوشبختانه در این مسیر دانشگاه‌ها به تدریج علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص، مباحث پژوهش و نوآوری را نیز توسعه داده‌اند.

به گزارش ایلنا، محمد سعید سیف با بیان اینکه در حال حاضر، با توجه به نیازها و مسائل کشور، ضروری است دانشگاه‌ها به صورت گسترده‌تر در پاسخ‌گویی به نیازهای کشور نقش ایفا نمایند، تصریح کرد: مسلماً این هدف مستلزم روش‌ها و الگوهای جدید بوده و باید بتوان این هدف را به درستی معرفی و با روش‌های تشویقی مناسب به اجرا گذاشت. 

وی افزود: از مهم‌ترین اهداف این طرح، همکاری و هم افزایی با نهادها و سازمان‌های ذیربط در جهت حل مشکلات و بهبود فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی استان، هدفمند نمودن فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه‌ها مانند پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی و کارآموزی دانشجویان، شکل‌دهی هسته‌های پژوهشی و فناورانه مرتبط با مزیت استانی، تجهیز و تکمیل امکانات موجود آزمایشگاهی در راستای مزیت استانی و مشارکت در بهبود و توسعه وضعیت کسب و کار در استان‌ها می‌باشد. 

سیف تصریح کرد: در این راستا حدود ۳۰ طرح از ۲۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور براساس توانمندی هر منطقه توسط دانشگاه‌ها تعریف و به عنوان محورهای اصلی فعالیت انتخاب گردیدند. امید است با اینگونه برنامه‌ها مسیر همکاری‌های اثربخش دانشگاه‌ها هر روز گسترده‌تر گردد. 

گفتنی است فایل گزارش مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی سال ۱۳۹۹ در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق لینک زیر قابل دانلود است. در این گزارش خلاصه‌ای از عملکرد دانشگاه‌ها در راستای بهره‌برداری از مزیت‌های استانی تشریح شده است.

 

تحصیلات تکمیلی جامعه صنعت علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر