کد خبر: 1059253 A

با ارائه لایحه یک فوریتی به شورا؛

اعضای شورای شهر تهران به یک فوریت لایحه «طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران» رای مثبت داند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی یک فوریت لایحه شهرداری تهران درخصوص «طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران» در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت. 

محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران درباره این لایحه گفت: طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار امروز ارائه شد. زنان سرپرست خانوار در سطح شهر تهران که تعداد آن‌ها زیاد است و مشغول کار هستند، مسئولیت تمام و یا بخش عمده‌ای از درآمدهای خانوار را برعهده دارند. 

او ادامه داد: در این طرح یک سامانه اطلاعاتی را برای زنان سرپرست خانوار درنظر گرفته‌ایم و در سال گذشته که قرار بود از سوی کمیته امداد و بنیاد کمک‌هایی انجام شود ما این سامانه اطلاعاتی را نداشتیم. 

معاون شهردار تهران گفت: مباحث آموزشی، مهارت‌های زندگی و بسته‌های خدماتی نیز در نظر گرفته شده است و می‌خواهیم برای همه خدماتی که در سطح شهر تهران انجام می‌شود به صورت یکجا آورده شود و برای زنان سرپرست خانوار به کار گرفته شود. 

او افزود: پیشنهاد ما ایجاد سه مرکز توان افزایی کوثر در هر منطقه است. همچنین فضای فروش برای زنان سرپرست خانوار در فروشگاه‌های شهروند، میادین میوه و تره بار و مترو در نظر گرفته شود و حداقل سه درصد از این فضا در اختیار آن‌ها قرار گیرد و اولویت با زنان سرپرست خانوار باشد. 

جوادی یگانه افزود: اقدامات حمایتی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهر تهران در این لایحه درنظر گرفته شده است. 

به گزارش ایلنا، کلیات این لایحه با ۱۵ رای موافق اعضای شورای شهر تهران به تصویب رسید.

شهرداری تهران زنان سرپرست خانوار شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر