کد خبر: 1059196 A

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: دوگانه نژاد سفید و نژاد سیاه هرگز در تاریخ فرهنگی ایران دارای موضوعیت نبوده و وقتی شهرداری به طور مشخص چنین بخشنامه‌ای صادر می‌کند عملا به مبحثی بسیار مختصر که عمومیتی هم ندارد، رسمیت می‌بخشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا در جریان جلسه دویست و هشتاد و چهارم شورای شهر تهران در واکنش به صحبت‌های معاون شهردار تهران درخصوص برنامه‌های نوروزی تهران ۱۴۰۰ گفت: دوگانه نژاد سفید و نژاد سیاه هرگز در تاریخ فرهنگی ایران دارای موضوعیت نبوده است. ما دوگانه‌های مختلفی داشتیم که موضوع تبعیض هم می‌توانست باشد اما هیچوقت ردی از دوگانه نژاد رنگ ندیده‌ایم. 

او ادامه داد: وقتی شهرداری به طور مشخص چنین بخشنامه‌ای صادر می‌کند عملا به مبحثی بسیار مختصر که عمومیتی هم ندارد، رسمیت می‌بخشد. 

اعطا افزود: برخی از همکاران در شهرداری استدلال می‌کردند وارد فرهنگ عامه نشدیم و این استدلال قابل قبول نیست چرا که شهرداری یک نهاد عمومی است و فعالیت‌های آن برای همه مردم است و با این بخشنامه ضمن احترامی که برای دکتر جوادی یگانه قائل هستم اما این کار اقدام مناسبی نبود. 

سخنگوی شورای شهر تهران تاکید کرد: شهرداری باید اجازه دهد بحث و گفتگوی علمی در رابطه با تبلورنژاد پرستی در حاجی فیروز در پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها انجام شود و بر مبنای چند فرضیه مطرح شده، بخشنامه صادر نکند.

 

علی اعطا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر