کد خبر: 1058813 A

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار از ارسال لایحه «توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران» به شورای اسلامی شهر تهران با هدف صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها و جهت گیری به سوی ساختمان سبز خبر داد.

به گزارش ایلنا، «شینا انصاری» با بیان اینکه لایحه فوق از سوی شهردار محترم به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است در اینباره تصریح کرد: این لایحه با توجه مواد ۳۸.۴۶ و ۶۰ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی مصوب سال ۹۶ و ماده ۱۸ قانون اصلاح الگوی مصرف مصوب سال ۸۹ مجلس شورای اسلامی تهیه و تنظیم شده است. 

وی با اشاره به اهمیت تصویب لایحه «توسعه ساختمان سبز و معماری پایدار در شهر تهران»، افزود: توسعه و ترویج ساختمان‌های سبز، بهینه‌سازی مصرف آب، انرژی و… در ساختمان‌ها و بهبود کیفیت بهداشت و سلامت ساکنین ساختمان‌ها از جمله اهداف این لایحه است. 

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران همچنین ایجاد بستر مناسب جهت ترغیب سازندگان و مالکین ساختمان‌ها به منظور رعایت الزامات محیط زیستی و افزایش آگاهی عمومی و ترویج و ارتقای مشارکت شهروندان به منظور توسعه ساختمان سبز را از دیگر اهداف لایحه فوق دانست. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، گفتنی است شهرداری تهران مطابق آیین نامه اجرایی صرفه جویی مصرف انرژی در ساختمان مصوب سال ۹۶ هیئت وزیران ملزم به آن است که هرساله در راستای توسعه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در شهر تهران مجموعه اقداماتی در دستور کار قرار دهد که تهیه این لایحه نیز در همین راستا بوده است.

شینا انصاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر