کد خبر: 1058226 A

رئیس شورای شهر تهران گفت: اخذ بهای خدمات از حصار کارگاه های ساختمانی بیش از زمان مصوب، سوء تفاهمات و باجگیری های احتمالی را کم می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در پایان جلسه امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز سه دستور بررسی و به نتیجه رسید. اولین دستور بحث حصار کارگاهی در پروژه‌های ساختمانی سطح شهر تهران بود که مشکلات و بی‌نظمی‌هایی را در پیاده روها ایجاد می‌کند و برای نظم دهی به آن طرحی ارائه شد و قرار بر این شد سختگیری بیشتری نسبت به حصار کارگاه‌های ساختمانی به ویژه آن‌ها که پیاده روها را تصرف می‌کنند داشته باشیم. 

او ادامه داد: برای اینکه مدت استفاده از پیاده رو توسط کارگاه‌های ساختمانی طولانی نشود، بهای خدمات در نظر گرفته شد و برای اینکه این بی‌نظمی شکل نگیرد و سدمعبر رخ ندهد، اگر حصار کارگاهی به صورت طولانی استفاده شود باید بهای خدمات بیشتری پرداخت کنند. 

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا این اتفاق نمی‌تواند منجر به فساد شود، اظهار کرد: اصولا چون برای این قبیل موانع در قانون تعریف درستی ندارد با تصویب این مصوبه از فسادی که به آن اشاره کردید جلوگیری می‌شود. این آیین نامه باعث می‌شود این مقدار سوءتفاهمات و باجگیری‌های احتمالی کم شود اگرچه باز هم می‌تواند وجود داشته باشد چرا که برمبنای گزارش دید ناظران انجام می‌شود. 

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به مصوبه‌ای که برای سازمان آتش نشانی بررسی شد اظهار کرد: شورای شهر در سال ۹۵ مصوبه‌ای برای دریافت هزینه‌های مربوط به آتش نشانی و تامین اعتبار پایدار خرید تجهیزات اجرا شد که قرار بود در سال ۹۶ اجرا کند. اما سازمان آتش نشانی نتوانست این مصوبه را اجرا کند و زیرساخت‌ها برای سال ۹۸ آماده شد. 

هاشمی افزود: به همین دلیل پروانه‌های ساختمانی از سال ۹۶ تا ۹۸ دچار بحران شده بود و برای حل مشکل لایحه‌ای ارائه کرد که هزینه پروانه بین سال ۹۶ تا ۹۸ گرفته نشود و از زمانی که ساختار ارائه شد یعنی از سال ۹۸ به بعد اخذ شود که این لایحه به تصویب رسید.

محسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر