کد خبر: 1058012 A

​بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیات علمی در هیات مرکزی جذب، از امروز ۱۵ فروردین آغاز می‌شود و تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم در راستای اجرای مصوبه هیأت عالی جذب، جزییات بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی و طرح سربازی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط را سال گذشته اعلام شد. 

بر این اساس دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی تا دهه دوم مهر ماه سال جاری فرصت داشتند نیاز خود برای جذب هیات علمی را اعلام کنند. مرکز نظارت جذب هیات علمی نیز تا ۳۰ مهر ماه فرصت داشت اعلام نیاز دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و ظرفیت‌های جذب هیات علمی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. 

همچنین تطبیق نیاز برای جذب هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با تاییدیه مرکز نظارت جذب از تاریخ ۳ تا ۹ آبان ماه ۹۹ صورت گرفت و در نهایت فراخوان جذب هیات علمی آبان ماه علام شد و متقاضیان با تمدید مهلت دو هفته‌ای تا پایان آذر فرصت داشتند دراین فراخوان ثبت نام کنند. 

بررسی‌های اولیه پرونده متقاضیان جذب هیات علمی و ارسال نتایج این بررسی‌ها به کمیته‌های ارزیابی و فرایند بررسی پرونده‌ها اواخر اسفند ماه سال گذشته به پایان می‌رسد. 

در نهایت بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیات علمی در هیات مرکزی جذب از امروز ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری ادامه می‌یابد در نهایت نتیجه نهایی بررسی‌های تا اول تیر ماه جاری به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی اعلام خواهد شد. 

متقاضیان فراخوان فوق درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی از سوی کارشناسان مرکز جذب، می‌توانند پس از ورود به سامانه جامع جذب و از طریق مرکز پیام پرسش خود را مطرح و پاسخ آن را ظرف مدت یک روز کاری، دریافت کنند. 

هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق مکتسبه ثبت نام برخوردار است و باید شرایط سالم و عادلانه شرکتِ وی در رقابت فراهم شود و از هرگونه تضییع حق و تعیین و یا محدود نمودن دایره انتخاب شوندگان، قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری کند. ضمن اینکه هرگونه تضییع حق آحاد داوطلبان و برهم زدن شرایط رقابت عادلانه و مهندسی حائزین شرایط موجب وزر و خسارت در دنیا و آخرت خواهد شد.

حقوق رقابت وزارت علوم شرایط سالم جذب هیات علمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر