کد خبر: 1057972 A

جمالی نژاد:

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی کشور به‌ویژه در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در گام دوم انقلاب برای ایجاد تحول در خدمت رسانی به شهروندان را امری ضروری دانست.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت کشور، مهدی جمالی‌نژاد با بیان مطلب فوق در اولین جشنواره ملی ایده‌ها و طرح‌های جوانان برای شهری بهتر که روز شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ برگزار شد، افزود: همان گونه که رهبر معظم انقلاب بارها بر نقش جوانان در آینده مدیریتی کشور تاکید داشته‌اند، حضور جوانان متعهد و متخصص در عرصه‌های مدیریتی کشور برای ساختن آینده‌ای بهتر لازم و اجتناب‌ناپذیر است.

او در ادامه با اشاره به رشادت‌ها و توانمندی‌های جوانان در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن حضور فعال در جبهه سازندگی کشور گفت: یکی از بارزه‌های جوانان، داشتن حرف‌های نو و روش‌های بدیع در انجام امور بوده و پیشرانی آنان می‌تواند سرآغاز حرکت‌های خلاقانه و نوآورانه در تمامی عرصه‌های خدمت باشد که جلوه این حضور را می‌توان در تشکیل شرکت‌های متنوع دانش‌بنیان و به‌کارگیری فناوری‌های نوین مشاهده کرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به توانمندی جوانان در ایده‌پردازی و اجرای طرح‌های نو و بدیع افزود: هرگاه تجربه سالمندان با نیروی تازه‌نفس جوانان پیوند می‌خورد، شاهد رشد و شکوفایی بی‌نظیر در تمامی عرصه‌ها بوده‌ایم که این موضوع می‌تواند نشاط و شادابی را در جامعه امروز طنین‌انداز کند.

او در خاتمه با اشاره به این که ۴۰درصد جمعیت کشور را جوانان تشکیل می‌دهد، گفت: داشتن نیروی کار جوان برای هر کشوری یک فرصت و نقطه قوت بزرگ محسوب می‌شود؛ چرا که ایستادگی در برابر مشکلات و سختی‌های ایجادشده فقط با وجود نیرو و بنیه جوانی مرتفع شده و این پتانسیل عظیم می‌تواند کشور را در رسیدن به قله‌های رفیع پیشرفت یاری کند.

اولین جشنواره ملی ایده‌ها و طرح‌های جوانان برای شهری بهتر با موضوعات عمران شهری و شهرسازی، معماری و مبلمان شهری، ایمنی و سلامت و محیط زیست شهری، گردشگری و اقتصاد شهری، مدیریت حمل و نقل، هوشمندسازی شهری، حکمروایی عدالت‌محور شهری و موضوعات فرهنگی و اجتماعی و هنری در شهر ۱۴ فروردین برگزار شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر