کد خبر: 1057890 A

فرمانده نیروی انتظامی بر لزوم تدوین نقشه راهی در ناجا برای عملیاتی شدن شعار سال؛ " تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" تاکید کرد و گفت: سهم و نقش مان را در تحقق شعار سال احصاء و ایفا کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در جمع فرماندهان و معاونان پلیس های تخصصی و ستادی ناجا اظهار داشت: بر روح بلند وملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای گلکون کفن انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حریم نظم و امنیت کشور به ویژه سپهبد شهید "حاج قاسم سلیمانی" و همرزمانش و شهیدان پرافتخار نیروی انتظامی را گرامی می داریم و برای مقام معظم رهبری " مدظله العالی" آروزی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم.

وی با تبریک حلول سال نو و اعیاد شعبانیه افزود: تقارن بهار طبیعت با ایام و اعیاد شعبانیه به فال نیک می گیریم و ان شآء الله به برکت عنایات حق و توجهات امام زمان (عج)، سالی مهدوی و مملو از خیر و برکت پیش رو داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری و سخنرانی های معظم له همزمان با ایام نوروز بیان کرد: معظم له " تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" را به عنوان شعار سال 1400 اعلام کردند و ان شاء الله همه ما نقش و سهم خود را برای تحقق این شعار راهبردی ایفا کنیم.

گوش به فرمان رهبری هستیم

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه همه باید گوش به فرمان رهبری باشیم، تاکید کرد: حمایت و اطاعت از رهبری، صراط مستقیم و کشتی نجات ملت است؛ تدابیر داهیانه و حکیمانه فرماندهی معظم کل قوا راهگشای امور و سرشار از خیرات و برکات برای کشور و مسلمانان می باشد.

سردار اشتری با اشاره به امنیت مطلوب و مثال زدنی حاکم بر کشور ادامه داد: امنیت محصول تدابیر داهیانه و حکیمانه مقام عظمای ولایت و به برکت خون شهدا و ایثارگری دلسوزان نظام و انقلاب اسلامی به دست آمده است، همه ما باید قدردان این نعمت ارزشمند و بزرگ باشیم و خودمان را مدیون خون شهدا، ایثارگری جانبازان و تدابیر رهبری بدانیم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: شایسته است که  در نیروی انتظامی نیز در قبال عملیاتی و اجرایی شدن شعار سال جاری ، وظایف و مسئولیت های خود را احصاء و به آن جامه عمل بپوشانیم.

 ایفای نقش ناجا برای تحقق شعار سال

وی افزود: مبارزه با فساد اقتصادی، برخورد با باندها و شبکه های مافیایی مخل نظام اقتصادی، برخورد با ورود کالای قاچاق به کشور، ممانعت از خروج کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم از کشور، امنیت سازی محیط برای سرمایه گذاران مشتاق به تولید و ... از اقداماتی ا ست که نیروی انتظامی می تواند در حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید به کار بگیرد.

وی با تاکید بر لزوم تدوین نقشه راه برای عملیاتی شدن شعار سال توسط نیروی انتظامی، خطاب به فرماندهان و معاونان پلیس های ستادی و تخصصی اشاره کرد : همه پلیس ها موظف هستند نقش و جایگاه خود را در تحقق شعار سال جاری و پاسخگویی به انتظارات و دغدغه های مقام معظم رهبری " مدظله العالی" احصاء و ایفا کنند و البته در گام اول پژوهشگاه و همچنین مرکز مطالعات راهبردی با هدایت معاون محترم هماهنگ کننده ناجا با همراهی سایر پلیس های تخصصی و ستادی به تدوین این نقشه راه بپردازند تا در گام های بعدی بتوانیم نقش و سهم مان را در "تولید؛ پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" ایفا کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر تحقق موارد اشاره شده بایستی به شکل حداکثری با بهره مندی از تولیدات داخلی و بومی به رونق تولید در کشور و تحقق شعار کمک کنیم.

 هوشیاری در برابر جنگ نرم دشمن

عالی ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به رویکرد دشمنان برای ضربه زدن به کشور با توسل بر جنگ نرم بر لزوم ایفای نقش جدی تر پلیس در حوزه تامین امنیت فضای مجازی تاکید و بیان کرد: بایستی در این حوزه به سهم و نوبه خودمان به گونه ای عمل کنیم که بخشی از دغدغه ها و انتظارات مقام معظم رهبری "مدظله العالی" را در حوزه فضای مجازی بکاهیم.

 بازخوانی وصایای شهدا

وی با تاکید بر اینکه فرمایشات رهبری ملاک عمل پلیس است،  بر لزوم تبیین هدف شهدا و بازخوانی وصایای شهیدان تاکید و تصریح کرد: حمایت از امام (ره)، انقلاب و دین از اهداف محوری شهدا در جانفشانی برای صیانت از ارزش های نظام و کشور بود؛ همه ما باید پیرو راه شهیدان باشیم.  

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات یکساله سبزپوشان نیروی انتظامی از مرز تا مرکز یادآور شد: سال 99 را علیرغم تنوع ماموریت ها و ایفای نقش برای انجام وظایف ذاتی و قانونی خود در کنار حضور جدی در میدان مقابله با کرونا، با انجام اقدامات بزرگ توسط همکارانمان پشت سر گذاشتیم؛ بنده به سهم خود از تلاش و ایثار همه همکارانم در اقصی نقاط کشور به پاس انجام وظایف و البته حمایت خانواده هایشان تشکر می کنم.

وی با اشاره بر اینکه بایستی برای رفع نقاط ضعف و تقویت قوت ها تلاش کنیم، اشاره کرد:معتقدم که اصلاح فرایندها می تواند منجر به تحول شود، بنابراین لازم است که با حرکت به سمت اصلاح برخی فرایندها در مسیر تحول آفرینی مثبت حرکت کنیم و ان شاء الله به نحو احسن از فرصت ها بهره گرفته و اثرگذار باشیم.

سردار اشتری اضافه کرد: موفقیت در ماموریت ها مرهون تلاش همه همکارانم هستیم و معتقدم که اقدامات خوب و برجسته ایثارگر سبزپوش ناجا بایستی به درستی به جامعه منعکس شود که این اقدام علاوه بر ارتقاء روحیه خدمتی کارکنان پلیس، همراهی و مشارکت مردم، نهادها و سازمان ها را با نیروی عظیم انتظامی را در پی دارد.

وی با اشاره به دیدار نوروزی با مراجع معظم تقلید تصریح کرد: خوشبختانه از نقطه نظرات مراجع معظم تقلید در این دیدارها بهره جسته و البته عظام معظم از عملکرد نیروی انتظامی نیز تقدیر کردند که اظهار رضایت برای پلیس سرمایه و اعتبار است، بایستی تلاش کنیم که این سرمایه های ارزشمند را صیانت کنیم.

 تداوم اقدامات برای ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی کارکنان

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود تلاش برای ارتقاء و بهبود وضعیت معیشتی سبزپوشان ناجا را از اولویت های جدی و در دستور کار برشمرد.

فرمانده نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر