کد خبر: 1057515 A

یانگین شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۸۳ قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول گزارش شده است

به گزارش ایلنا، بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد 83 قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول گزارش شده است. در 24 ساعت گذشته نیز میانگین شاخص بر روی عدد 76 قرار داشت و هوای تهران قابل قبول بود. 

 پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز شنبه (۱۴ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته همراه با حاکمیت جو آرام کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. با رشد ناپایداری جو در طول روز همراه با احتمال وزش تندبادهای لحظه‌ای و گسیل گردوخاک در مناطق مستعد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت. با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه پیش‌بینی می‌شود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده و در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در صبح روز یکشنبه (۱۵ فروردین ۱۴۰۰) حاکمیت جو آرام و افزایش ترافیک صبحگاهی سبب می‌شود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش یافته و کیفیت هوا در این مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. وزش باد مؤثر در طی روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و بهبود نسبی کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت. این وضعیت تا اواخر وقت یکشنبه ادامه داشته و باوجود افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

پایتخت شاخص وزش باد ذرات معلق کنترل کیفیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر