کد خبر: 1057217 A

سخنگوی اورژانس کشور گفت: طی ۱۶ روز گذشته ۴۲ نفر بر اثر حوادث جوی دچار مصدومیت شدند و دو نفر جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور درباره اقدامات انجام شده در طرح «سلامت نوروزی» گفت: از ۲۵ اسفند  تا ۱۱ فروردین ۲۰۱ هزار و ۳۹۵ ماموریت‌ از سوی اورژانس انجام شده که  ۳۰ هزار و ۶۷۰ مورد  مربوط به حوادث ترافیکی بود.

وی ادامه داد: ۵۸ درصد حوادث ترافیکی مربوط به معابر شهری، ۳۵ درصد مربوط به معابر برون شهری، شش درصد مربوط به معابر روستایی و یک درصد مربوط به سایر موارد بوده است.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه کل مصدومان حوادث ترافیکی ۳۳ هزار و ۶۳۴ نفر است، تصریح کرد: از این تعداد ۲۳ هزار و ۲۰۶ نفر مرد و ۸۹۰۱ نفر زن بوده‌اند. ۷۱۷۳ نفر در محل درمان شده اند و  ۳۳ هزار و  ۶۳۴ نفر به مراکز درمانی اعزام شده اند. از میان این مصدومان ۲۶ هزار و  ۳۷۵ به صورت زمینی و ۸۶ نفر به صورت هوایی اعزام شده‌اند.

خالدی خاطرنشان کرد: بیشترین ماموریت با  ۳۴۰۹ مورد مربوط به تهران و بیشترین مصدوم اعزامی مربوط به استان خراسان رضوی بوده است. از ۲۵ اسفند تا ۱۱ فروردین ، ۹۶۳۰ نفر به ایستگاه های سلامت مراجعه کردند. همچنین در این مدت ۱۷۰هزار و ۷۲۵ ماموریت در خصوص حوادث غیرترافیکی داشت که طی آن به ۱۳۸هزار و ۱۴۶ نفر خدمت رسانی شد که از این تعداد ۷۱ هزار و ۵۳۶ مورد در محل درمان شده‌اند.

 

وی تصریح کرد: همچنین ۷۶ هزار و ۱۹۵ مصدوم طی این مدت آقا و ۵۶  هزار و ۹۱۴ مصدوم خانم بوده‌اند. بیشترین علت ماموریت‌های غیر ترافیکی اورژانس طی این بازه زمانی نیز بیماری‌های قلبی و تنفسی گزارش شده است.

 

سخنگوی اورژانس کشور درباره خدمات اورژانس هوایی تصریح کرد: از ۲۵ اسفند تا دهم فروردین ۱۲۹ مورد ماموریت اورژانس هوایی انجام که طی آن ۸۶ نفر مصدوم ترافیکی و ۹۳ مصدوم غیر ترافیکی را جا به جا کرده است. 

وی با اشاره به حوادث جوی نیز گفت: طی ۱۶ روز گذشته ۴۲ نفر بر اثر حوادث جوی دچار مصدومیت شدند و دو نفر جان خود را از دست دادند. 

 

 

مجتبی خالدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر