کد خبر: 1056017 A

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی ،کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1382 را برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود درسال 1400 فراخواند.

به گزارش ایلنا، پایگاه خبری پلیس،سازمان وظیفه عمومی ناجا در اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان غایب و غیر غایب متولد سال های 1355 تا 1382 می بایست مطابق قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی وضعیت خدمتی خود را در سال 1400تعیین تکلیف کنند.

گفتنی است:افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند، از تاریخ ورود به سن مشمولیت (18 سال تمام) ، 6 ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

در این اطلاعیه آمده است،دانش آموزان، دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده، مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل،انصراف،اخراج و یا فراغت از تحصیل،حداکثر به مدت یک سال مهلت معرفی خواهند داشت.

همچنین متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد، به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند،از تاریخ انصراف از تعهد ،حداکثر به مدت 6 ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر(پلیس+10) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است، مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت،پس از انقضاء مدت اعتبار آن ، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده 10 قانون خدمت وظیفه عمومی، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام،عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و ... مواجه خواهند شد.

طبق ماده 58 قانون خدمت وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا 3 ماه باشد،90  روز اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از 3 ماه باشد تا180 روز اضافه خدمت خواهند داشت.

گفتنی است،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یک سال می باشد،علاوه بر 6 ماه اضافه خدمت، مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

شایان ذکراست: مشمولان و خانواده های آنان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره 096480 و یا کانال سازمان در پیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi@ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.

سربازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر