کد خبر: 1055816 A

مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و نیروی انسانی و امور اداری اطلاعیه‌ای در مورد عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام فارغ‌التحصیلان دانشسراها صادر کرد.

به گزارش ایلنا، مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و نیروی انسانی و امور اداری طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: بر اساس درخواست تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشسراها در مورد عدم احتساب فاصله فراغت از تحصیل تا استخدام، از وزیر آموزش‌وپرورش، بر اساس مفاد نامه شماره ۱۷۰۰۶۱/۸۱۰ به تاریخ ۸ دی۹۹ دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی در خصوص احتساب ایام بلاتکلیفی دانشسراها و مطابق رأی وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۸۲۵ به تاریخ ۱ مهر۹۹ دانش آموزان دانشسراها، از ابتدای تحصیل به استخدام آزمایشی پذیرفته ‌نشده‌اند و آموزش‌وپرورش نیز تکلیفی در خصوص استخدام آنان پس از فراغت از تحصیل نداشته است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: احتساب فاصله زمانی بین فارغ‌التحصیلی تا زمان استخدام این قبیل افراد، فاقد مبنای قانونی است. در ضمن رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۱۵۳ به تاریخ ۱۲خرداد۸۷ صرفا در خصوص احتساب فاصله خدمتی متعهدین خدمت از زمان فارغ‌التحصیلی تا زمان اشتغال صادرشده و به لحاظ اهمیت موضوع رأی مذکور طی بخشنامه شماره ۲۱۲۷۲۰ به تاریخ ۲۰ دی۹۴ با امضای وزیر محترم (وقت) ابلاغ شده و دربند ۲ بخشنامه مذکور، احتساب ایام بلاتکلیفی را مشمول دانش آموزان دانشسراها ندانسته‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در پایان این اطلاعیه این مرکز تأکید کرد: با عنایت به‌مراتب فوق و با توجه به‌صراحت بند ۲ بخشنامه شماره ۲۱۲۷۲۰ به تاریخ ۲۰ دی ۹۴ وزارتی احتساب ایام بلاتکلیفی، مشمول دانش آموزان دانشسراها نمی‌شود.

مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی و نیروی انسانی و امور اداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر