کد خبر: 1055511 A

قوسیان مقدم خبر داد:

سخنگوی جمعیت هلال احمر درباره آخرین آمار امدادرسانی‌ها به مسافران نوروزی از ورود بیش از ۴۵ هزار مسافر از مرزهای کشور از ۲۵ اسفند تا به امروز خبر داد.

«محمدحسن قوسیان مقدم» سخنگوی جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین گزارش مراقبت‌های بهداشتی از شیوع کرونا در مرزهای رسمی کشور اظهار داشت: از تاریخ بیستم اسفند سال ۹۹ تا صبح امروز ششم فروردین سال ۱۴۰۰ تعداد ۴۵ هزار و ۳۶ مسافر کنترل شده‌اند. از این تعداد ۱۰ هزار و ۹۲۹ نفر تست فوری داده‌اند. همچنین تعداد۴۸۱۹ نفر نیز تست پی سی آر انجام داده‌اند. 

قوسیان مقدم درباره آمار افراد قرنطینه شده اظهار داشت: طی این مدت ۳۰ نفر نیز به صورت موقت قرنطینه شده‌اند. این طرح که در ۱۶ استان کشور انجام می‌شود توسط ۲۶۴ نیروی عملیاتی در حال انجام است. در این طرح پنج مرز هوایی، یک مرز دریایی و ۱۴ مرز زمینی کشور تحت پوشش قرار دارند. 

امدادرسانی به بیش از ۲ هزار حادثه دیده از ۲۵ اسفند ۹۹ تاکنون/ ۵۵۹ نفر به بیمارستان منتقل شدند

وی در خصوص خدمات امداد و نجات در سطح کشور گفت: تعداد کل پایگاه‌ها و مراکز امدادی ما در سراسر کشور ۱۲۰۵ پایگاه است که تا به امروز تلاش شده ۹۵۷ ماموریت عملیاتی شود. 

سخنگوی جمعیت هلال احمر افزود: در این حوادث تعداد چهارهزار و ۱۶۹ نفر حادثه دیده‌اند و امدادرسانی لازم برای دو هزار و ۷۷ نفر انجام شد. همچنین تعداد ۵۵۹ نفر به مراکز درمانی منتقل شده‌اند؛ علاوه بر این نجات فنی برای ۱۱۹ نفر انجام شد. 

قوسیان مقدم در پایان گفت: ما در سراسر کشور ۶۵۱ پایگاه ثابت و موقت نوروزی داریم که ۲۲ مورد آن‌ها مرکز امداد هوایی، ۳۳ مورد موقت مرزی و ۴۶۵ شعب و مراکز استان‌ها هستند. همچنین تعداد تیم‌های عملیاتی فعال هزار و ۵۵۳ تیم و نیروهای عملیاتی شامل ۱۲ هزار نفر نجاتگر می‌شوند.

 

بیمارستان جمعیت هلال احمر مراکز درمانی مسافران مسافران نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر