کد خبر: 1055485 A

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا:

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: عمده‌ترین علت تصادفاتی که در این ایام رخ داده است سرعت و سبقت غیرمجاز بوده که ناشی از عجله و شتاب در رانندگی استو

«سرهنگ احمد شیرانی» رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در حال حاضر بارش پراکنده باران در جاده‌های استانه‌ای شمالی و مرکزی کشور را شاهد هستیم.  همچنین برابر پیش بینی سازمان هواشناسی بارندگی‌ها و وزش باد شدید امروز و فردا در اکثر استان‌های کشور ادامه می‌یابد و با توجه به لغزندگی جاده‌ها و کاهش میدان دید به علت پدیده گردوخاک شرایط مناسبی برای سفرهای جاده‌ای وجود ندارد. 

وی تاکید کرد: در حال حاضر در تمامی جاده‌های کشور ترافیک روان در حال حرکت است. در جاده‌های کشور در ایام نوروز تصادفات روند افزایشی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد و عمده‌ترین علل آن سرعت غیرمجاز، و سبقت غیرمجاز که ناشی از عجله و شتاب در رانندگی وعدم رعایت مقررات و بی‌احتیاطی در رانندگی، عدم توجه به جلو که بیشتر ناشی از استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و سایر رفتارهایی که باعث کاهش تمرکز در رانندگی می‌گردد.

شیرانی افزود: عوامل دیگری همچنین عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه که بیشتر ناشی از خستگی و خواب آلودگی و اصرار بر رانندگی طولانی و بدون توقف نیز موجب تصادفات هستند. رانندگی در جاده‌ها در این ایام نیازمند آمادگی کامل و صبر و حوصله و رعایت حق تقدم در رانندگی است و به ازای هر دو ساعت رانندگی به میزان ۱۵ دقیقه توقف و تغییر وضعیت برای پیشگیری از خستگی توصیه می‌گردد. 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: بیشتر حوادث جاده‌ای در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ داده و لذا در این محدوده می‌بایست رانندگان دقت و احتیاط بیشتری در رانندگی داشته باشند. 

وی بیان کرد: برخورد با تخلفات حادثه ساز از مهمترین طرح‌های کنترلی جاده‌ها است و با استفاده از دوربین‌های مکانیزه ثبت تخلف و تیم‌های گشتی محسوس و نامحسوس پلیس راه اجرا می‌گردد. 

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در پایان گفت: در تخلفات حادثه ساز علاوه بر جریمه، نمره منفی در سوابق راننده ثبت و در ارزیابی رفتار رانندگان موثر است. در صورت تکرار تخلفات حادثه ساز و رسیدن به سقف نمره، گواهینامه ضبط می‌گردد.

 

ایام نوروز پلیس راهور تلفن همراه کنترل ترافیک نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر