کد خبر: 1055474 A

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تاکید کرد حذفیات محتوای کنکور آتی تحت تاثیر شیوع کرونا بوده و اعلام این حذفیات طبق روال هرساله انجام شده است.

به گزارش ایلنا، علی محبی اظهارداشت: پیرو حذفیاتی که تحت تاثیر شیوع کرونا که پیش‌تر در خصوص محتوای کتاب‌های درسی به استان‌ها اعلام شده بود؛ حذفیات کنکور تهیه و به سازمان سنجش نیز اعلام شد. 

وی افزود: منابع کنکور ۱۴۰۰ وحذفیات دروس ناشی از وضعیت آموزش درشرایط همه گیری کووید۱۹ در زمان مقرر به سازمان سنجش کشور اعلام شده و سازمان مذکور ازطریق روش‌های معمول خود اطلاع‌رسانی کرده یا خواهد کرد واین رویه‌ای است که هرساله انجام می‌شود. 

معاون برنامه ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی همچنین از ارسال راهنمای برنامه درسی حوزه‌های ۱۱گانه تربیت و یادگیری و راهنمای برنامه درسی دوره پیش از دبستان به شورای عالی آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این راهنماها برای تصویب به شورای عالی ارسال شده و در صورت تصویب به عنوان مبانی تالیف کتاب‌های درسی مورد بهره برداری مولفان قرار خواهد گرفت. 

محبی افزود: این راهنماها به عنوان یک گام اساسی در تحقق اهداف سند تحول بنیادین واجرایی کردن سند برنامه درسی ملی است که توسط کارشناسان دفاتر زیرمجموعه سازمان پژوهش تهیه شده است. 

وی با اشاره به مبنای پژوهشی فعالیت‌های دفاتر سازمان پژوهش افزود: به زودی با راه اندازی شورای پژوهشی سازمان ونهایی شدن اولویت‌های پژوهشی که در سال ۱۳۹۹ مصوب شد، کلیه مباحث علمی در حوزه برنامه ریزی درسی وتولید بسته‌های تربیت ویادگیری با زیرساخت‌های پژوهشی تقویت خواهد شد. 

آموزش و پرورش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی سازمان سنجش کنکور برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر