کد خبر: 1055425 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: امنیت، مقدم بر همه نیازهای جامعه است.

به گزارش ایلنا، سردار «مهدی معصوم بیگی» در جلسه قرارگاه امام رضا (ع) و نوروز ۱۴۰۰ در ستاد فرماندهی انتظامی استان گلستان، ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه، اظهار داشت: امیدوارم سال جدید، سالی پر خیر و برکت و سرشار از سلامتی، نشاط و امنیت برای همگان باشد و در مسیر نیل به بهترین حال گام برداریم. 

وی از مجاهدت‌های شبانه روزی و دستاوردهای ارزشمند پلیس گلستان در خصوص رشد مثبت مولفه‌های امنیتی طی سال گذشته تقدیر کرد و افزود: تدابیر و اقدامات خوب فرمانده و کارکنان انتظامی استان در راستای تامین نظم و امنیت جامعه، رضایتمندی مردم و مسئولان منطقه را به همراه داشته است. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: همه ما باید ارزش کار در نیروی انتظامی را بدانیم و قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم چرا که طبق آموزه‌های دین مبین اسلام، تلاش برای تامین امنیت مردم اجری بزرگ نزد پروردگار عالم داشته و چشمی که برای آرامش جامعه بیدار بماند در روز قیامت گریان نخواهد بود. 

سردار معصوم بیگی در ادامه با تاکید بر اینکه امنیت، مقدم بر همه نیازهای بشر است، خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که امنیت حاکم نباشد، هیچ پیشرفتی رخ نخواهد داد و تمامی فعالیت‌ها با مشکل مواجه خواهند شد. 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، گفت: ناجا، پیشتاز تحقق این شعار بوده و بسترهای لازم برای پشتیبانی و رفع موانع را ایجاد می‌کند. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه همه افراد جامعه در تامین امنیت نقش دارند، افزود: هیچ سازمانی به تنهایی قادر به تولید و تامین نظم و امنیت نیست بلکه در این راستا همه افراد و دستگاه‌ها سهم و نقش خود را باید به خوبی اجرا کنند. 

سردار معصوم بیگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح ناجا برای ایام نوروز، گفت: طرح نوروزی پلیس، بزرگترین طرح در طول سال بوده که در این خصوص از حداکثر توان و ظرفیت‌های موجود برای تامین نظم و امنیت استفاده می‌شود. 

وی با بیان اینکه در طرح نوروزی از ۲۰ هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده برای تامین امنیت در سطح کشور استفاده می‌شود، اظهار داشت: مدیریت جرم، تامین نظم و امنیت تفرجگاه‌ها و کنترل ترافیک و آمد و شد از مهمترین برنامه پلیس در طرح نوروزی است. 

سردار معصوم بیگی در ادامه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در زمینه ارتقاء کلانتری و پاسگاه‌های انتظامی، گفت: یکی از مهمترین اولویت‌های پلیس در سال ۱۴۰۰، طرح تحول کوپ است که با جدیت پیگیر آن هستیم ضمن اینکه قرارگاه تحول کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها نیز در سطح کشور راه اندازی شده است. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان با تاکید بر اینکه با تلاش‌های بی‌وقفه پلیس از ابتدای طرح نوروزی، جرایم و سرقت‌های خشن کاهش یافته است، گفت: از شهروندان تقاضا داریم به توصیه‌های پیشگیرانه پلیس توجه کرده و با رعایت نکاتی ساده فرصت ارتکاب جرم را از سارقان بگیرند. 

در ابتدای این جلسه، سردار «سعید دادگر» ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع)، اظهار داشت: پوشیدن لباس سربازی ولایت افتخار بزرگی است که نصیب ما شده و همواره شکرگزار این نعمت الهی هستیم. 

وی با اشاره به وجود اقوام و مذاهب مختلف در گلستان، افزود: شرایط خاص استان می‌طلبد که همه مسئولان و دستگاه‌های مختلف برای تامین امنیت و آرامش مردم با تمام توان پای کار بوده و یاریگر نیروی انتظامی باشند. 

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: نباید اجازه دهیم تفرجگاه‌ها و جنگل‌های استان تبدیل به محیطی امن برای مجرمان و هنجارشکنان شود لذا پلیس در این راستا اقدامات هدفمندی را اجرا کرده و با جدیت آن را ادامه خواهد داد. 

سردار دادگر افزود: رعایت استانداردهای لازم در خصوص جاده‌ها و محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی نقش مهمی در پیشگیری از حوادث رانندگی دارد که در این خصوص دستگاه‌های ذیربط باید با تمام وجود تلاش کنند. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تلاش بی‌وقفه پلیس برای ارتقاء امنیت و آرامش جامعه، تصریح کرد: موضوعاتی از قبیل اراذل و اوباش، سارقان مسلح، تورهای گردشگری غیرمجاز، عفاف و حجاب، ساماندهی موتورسیکلت ها، پیک‌های موتوری و سوئیت‌های شخصی فاقد مجوز از مسائلی است که با جدیت پیگیر آن‌ها هستیم. 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر