کد خبر: 1055399 A

​مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت از انجام ۳۰۱ هزار و ۶۹۳ مورد بازرسی بهداشتی در طرح تشدید بازرسی‌های بهداشتی تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایلنا حمید انصاری اظهارکرد: طی روزها ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۲۰۸ هزار و ۶۱۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در سراسر کشور انجام شد که ۱۷۰۰ مورد از مراکز مذکور که موازین بهداشتی را رعایت نکرده بودند، پلمپ شدند. 

مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت افزود: طی این مدت تعداد ۳۷۹۰ مرکز اقامتی شامل هتل، مهمانپذیر و… مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفت که طی آن ۲۱ مرکز پلمب شد. 

انصاری در ادامه گفت گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۳ فروردین ۱۴۰۰ تعداد ۶۷ هزار و ۴۷۵ مورد از اماکن عمومی مورد بازرسی کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قرار گرفتند. در این مدت ۵۱۶۱ جایگاه عرضه سوخت مورد بازرسی قرار گرفت که تعداد ۱۳ مورد از آن‌ها پلمب شدند. 

وی بازرسی از پایانه‌های مسافربری را از دیگر اقدامات کارشناسان بهداشت محیط خواند و اظهارکرد: در این مدت تعداد ۲۷۹۲ مورد بازرسی از پایانه‌های مسافربری درون و برون شهری انجام شد که طی آن تعداد ۱۳ پایانه به دلیل‌عدم رعایت موازین بهداشتی پلمب شدند. 

به گزارش روابط عمومی معاونت بهداشت، انصاری در پایان گفت: طرح تشدید بازرسی بهداشتی توسط ۲۵۰۰ تیم سیار و ۵۰۰ تیم ثابت با حضور بیش از ۶۵۰۰ نفر از کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از ۲۵ اسفند سال گذشته آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین سال جاری در سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

​مدیر روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر