کد خبر: 1055125 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در خصوص وضعیت این استان مسافرپذیر گفت: ما تا قبل از شروع سال ۱۴۰۰ شرایط ثابتی در استان داشتیم و عموما بستری‌ها و مبتلایان ما رو به کاهش بود و اکنون سعی شده با حفظ پروتکل‌ها و بسته شدن اماکن دولتی میزبان مسافران باشیم.

«سیامک حیدری» مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت این استان اظهار داشت: وضعیت رنگ‌بندی استان و محدودیت‌هایی که می‌توان اعلام کرد، طبق اعلام نرم‌افزار ماسک و وزارت بهداشت است. در حال حاضر نیز وضعیت رنگ‌بندی مناطق مختلف استان گیلان تغییری نکرده است یعنی ما کماکان در وضعیت زرد قرار داریم. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان گیلان گفت: روز شنبه هفتم فروردین ۱۴۰۰ احتمالا با توجه به اینکه نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور ریاست جمهوری برگزار خواهد شد، وضعیت برخی شهرها به لحاظ رنگ‌بندی تغییر کند اما فعلا برای استان گیلان همان وضعیت قبلی را داریم. 

وی در پاسخ به این سوال که ورودی مسافران به استان گیلان از ابتدای تعطیلات چقدر بوده است؟ گفت: سال‌های گذشته مانند سال ۹۷ حدود ۸ میلیون مسافر داشتیم ولی طبق آنچه که من تاکنون رصد کرده‌ام یک و نیم تا دو میلیون مسافر فقط برای امسال به استان ما سفر کرده‌اند. 

حیدری درباره رعایت پروتکل‌ها توسط مسافرین گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا چندین کارگروه متعدد دارد که عمده‌ترین آن کارگروه آگاهی‌رسانی است و اعلام وضعیت از سوی آن‌ها انجام می‌شود. همچنین تمام رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم مواردی را برای مسافرت‌ها اعلام می‌کنند. 

وی درباره نظارت‌هایی که به مسافران می‌شود، گفت: بخش عمده کار به نظارت‌ها بر می‌گردد که با کمک سازمان بسیج انجام می شود. همچنین با همکاری سازمان بسیج طرح شهید سلیمانی در شهر ما اجرا می‌شود. یعنی اگر مسافری به شهر ورود پیدا کند یا عموما در مراکزی که تجمع زیادی وجود دارد، این نظارت‌ها انجام می‌شود. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بیان کرد: لازم به ذکر است که مراکز خرید و اماکن دولتی که مسافرپذیر بودند از قبل بسته شدند. همچنین قسمتی از بوم گردی‌ها و نقاطی که زیر نظر سازمان گردشگری و میراث فرهنگی هستند نیز تعطیل شده‌اند. عمدتا خیلی از مسافرانی که به استان وارد می‌شوند بومی استان بوده، مانند کسانی که در قزوین، کرج یا تهران ساکن هستند. 

حیدری در پاسخ به این سوال که باتوجه به دو میلیون مسافری که وارد استان گیلان شده‌اند، برای بعد از نوروز چه پیش بینی دارید؟ گفت: ما تا قبل از شروع سال ۱۴۰۰ شرایط ثابتی در استان داشتیم و عموما بستری‌ها و مبتلایان ما رو به کاهش بود و اکنون سعی شده با حفظ پروتکل‌ها و بسته شدن اماکن دولتی میزبان مسافران باشیم. 

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استان گیلان در پایان تاکید کرد: ضرورت دارد که از افراد پرخطر مانند سالمندان مراقبت‌های بیشتری انجام شود. اما آنچه که اکنون وجود دارد براساس گزارشات معاونت بهداشتی دانشگاه ما آنچنان رشدی در زمینه ابتلا نداشتیم. در هر صورت باز هم تاکید می‌کنیم که مردم تلاش خود را برای رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی داشته باشند تا ما با پیک جدیدی مواجه نشویم.

استان گیلان کرونا سفر نوروزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر