کد خبر: 1055053 A

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان از ناکامی قاچاقچیان و کشف ۵۳۵ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران هنگ مرزی سراوان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار «محمد ملاشاهی» در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات تخصصی اطلاعاتی از فعالیت باند حرفه‌ای قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی روتک شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرزی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند. 

وی افزود: با پشتیبانی اطلاعاتی و هدایت عملیاتی مرزبانی استان، مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان مشخص گردید و در راستای مقابله با سوداگران مرگ، مرزداران هنگ مرزی سراوان با اجرای طرح مهار، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند. 

سردار «ملاشاهی» در ادامه تصریح کرد: قاچاقچیان زمانی که خود را در کمین و محاصره مأموران دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر از محل متواری و مرزداران موفق شدند در این عملیات ۵۳۵ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل؛ ۳۴۸ کیلوگرم تریاک و ۱۸۷ کیلوگرم شیشه به همراه مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات و تجهیزات مخابراتی که به طرز ماهرانه‌ای داخل یک خانه متروکه مخفی شده بود را کشف کنند. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در پایان ضمن تقدیر از همکاری خوب نهادهای امنیتی و اطلاعاتی با مجموعه مرزبانی استان خاطر نشان کرد: مرزداران استان به صورت شبانه‌روزی در مناطق مرزی حضور فعال و گسترده دارند و با هرگونه اعمال خلاف قانون، خصوصاً شرارت و قاچاق موادمخدر قاطعانه و هوشمندانه برخورد می‌کنند و اجازه ایجاد هیچ‌گونه ناامنی را به مخلان نظم و امنیت نمی‌دهند. 

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر