کد خبر: 1054927 A

حاج محمدی در نشست صمیمی با گروه‌های جهادی استان یزد:

رئیس سازمان زندان‌ها در سفر به استان یزد با نمایندگان گروه‌های جهادی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا، محمد مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در دیدار با گروه‌های جهادی استان یزد، ضمن اعلام شروع به کار قرارگاه شهید لاجوردی در این استان، گفت: یکی از شاخص‌های گروه‌های جهادی جست وجوی افراد گرفتار و یاری رساندن به آن‌ها است. 

وی با اشاره به سخنان شهید همت مبنی بر اینکه ما در قبال تمام کسانی که راه کج می‌روند مسئولیم، تصریح کرد: کلام نورانی آن سردار دلها، هرگونه تردید در شتافتن برای کمک به زندانیان را برطرف می‌کند. 

حاج محمدی افزود: فردی که در حین اجرای مجازات و تحمل سختی و تعذر ناشی از آن، ائمه اطهار را صدا می‌زند و به سیدالشهدا متوسل می‌شود، اگر ما حواسمان به او بود، اگر ما طبق فرمایش شهید همت خود را مسئول دانسته و او را راهنمایی می‌کردیم، چه بسا دچار این لغزش و رنج زندان نمی‌شد. 

عضو شورای عالی قضایی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: نقش زندان در جمهوری اسلامی، نقش اصلاحی و مقدمه‌سازی برای یک اتفاق خوب در زندگی مددجو است. 

وی همچنین با توصیه موکد به گروه‌های جهادی برای دستگیری از خانواده‌های زندانیان خاطرنشان کرد: رسیدگی و مواظبت از خانواده زندانی، از شروط اصلی اصلاح‌پذیری مددجو است. 

حاج محمدی ضمن تشکر از حضور جهادگران عرصه پزشکی در زندان گفت: خدا می‌داند حضور عزیزان جهادی پزشک، به مصداق حول حالنا الی احسن الحال در این ایام، چقدر حال زندانیان را خوب کرده و آن‌ها و خانواده‌هایشان را خوشحال کرده است. 

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان خاطرنشان کرد: قرارگاه شهید لاجوردی راه اندازی می‌شود برای اینکه هر فردی بخواهد در ماموریت اصلاح و تربیت زندانی و دستگیری از انسان‌های زمین خورده شریک شود، با مراجعه به این قرارگاه در ذیل آن فعالیت کند.

رئیس ‌سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر