کد خبر: 1054857 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

سخنگوی سازمان اورژانس کشور به شرح ماموریت‌های ۲۵ اسفند تا دو فروردین پرداخت.

«مجتبی خالدی» سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌و گو با خبرنگار ایلنا، در مورد خدمات اورژانس از ۲۵ اسفند تا دو فروردین، بیان کرد: کل مراجعین در این مدت ۹۶۱ هزار و ۱۸۳ نفر بوده است که از این تعداد ۷۴۶ هزار و ۷۲۸ نفر به صورت سرپایی درمان شده و ۲۱۴ هزار و ۳۵۵ بستری شده اند، همچنین ۱۵ هزار و ۴۴۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند. 

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۲۲ هزار ۹۵۱ عمل جراحی اورژانس و ۶۰ هزار و ۶۶۷ عمل جراحی الکتیو انجام شده است. همچنین از تعداد کل مراجعان ۹۹ هزار و ۴۵۹ به دلیل مشکل تنفسی، ۶۳ هزار و ۸۵۷ نفر به دلیل مشکلات ترومایی، ۳۳ هزار و ۶۸۴ به دلیل مشکلات قلبی، ۳۳ هزار و ۷۰۹ به دلیل مشکلات گوارشی و سه هزار و ۲۸۵ به دلیل سکته مغزی مراجعه کرده اند. 

وی ادامه داد: در رابطه با بیماری‌های واگیر در همین تاریخ ۲۳۶ هزار و ۹۸۶غربالگری انجام شده است و همچنین ۷۸ هزار و ۶۳۵ تست کرونا، ۱۵۱ تست مالاریا، ۱۱۶ تست التور انجام شده است. همچنین ۵۰۱ هزار و ۷۷۳ تست pcr و صد و شصت و چهار هزار ۶۹۹ تست رپید و ۳۰۶ هزار و ۱۰۱ موارد رهگیری انجام شده است. 

خالدی در مورد خدمات مرکز سلامت و محیط کار گفت: کل بازرسی‌ها ۲۵۹ هزار و ۵۵۳ بود که در این بازرسی‌ها هزار و ۷۷۳ واحد پلمپ و ۸ هزار و ۵۰ مرکز به مراجع قضایی معرفی شد و از ۳ هزار و ۱۲۲ مکان اقامتی و ۲ هزار و ۲۹۳ پایانه مسافرتی و ۵۹ هزار و ۱۶۰ بازرسی اماکن عمومی بازرسی انجام شده است. 

به گفته وی ۲۹۱ هزار و ۳۴۲ مورد مواد غذایی معدوم شده است. 

وی در مورد خدمات اورژانس هوایی افزود: کل ماموریت ۵۳ تا بود که ۳۴ تا ترافیکی، ۳۹ تا غیر ترافیکی بوده است. 

خالدی ادامه داد: کل ماموریت انجام شده توسط موتورلانس ۵۴۴۱ ماموریت بوده که طی آن به ۵۴۱۴ مصدوم رسیدگی شده است. از این تعداد ۳۸۶۶ نفر در محل درمان شدند و ۱۵۴۸ مورد به آمبولانس‌ها ارجاع داده شدند. 

وی درباره خدمات ارائه شده توسط اتوبوس آمبولانس‌ها گفت: ۳۲ ماموریت از سوی اتوبوس آمبولانس‌ها انجام شده که طی آن به ۹۵ مصدوم رسیدگی شده است و از این تعداد ۱۷ نفر به مراکز درمانی اعزام شدند و ۸۷ نفر در محل درمان شدند. 

وی گفت: در طرح ۷۲۴ هم ۲۱۳ ماموریت داشتیم که ۱۲۷ تا برای مرد و ۸۶ تا برای زن بود و برای اهدای قلب موفق ۲۲۹ ماموریت داشتیم که ۷۱ مرد و ۱۵۸ زن بود و طرح ۲۴۷ کل ماموریت ۱۹۰ تا بود که ۱۲۸ مرد و ۶۲ زن بود. 

خالدی گفت: در مورد اورژانس بیمارستانی ۸۸ هزار و ۸۰۰ ماموریت داشتیم که ۱۴ هزار و ۶۰۱ مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است، درمان محل ۳ هزار و ۳۱۹ و انتقال به مراکز درمان ۱۱ هزار و ۹۲۵ است و غیر ترافیکی ۷۴ هزار و ۱۸۲ و درمان در محل ۲۸ هزار و ۹۱۹ و انتقالی ۲۹ هزار و ۷۶۲ مورد بود. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره خدمات اورژانس پیش بیمارستانی نیز اظهار کرد: ۸۸ هزار و ۸۰۰ ماموریت صورت گرفته که از تعداد کل ۱۴ هزار و ۶۰۱ مورد آن ترافیکی و ۷۴ هزار و ۱۸۲ مورد غیر ترافیکی بودند. در موارد ترافیکی ۳۳۱۹ نفر در محل درمان شدند و ۱۱ هزار و ۹۲۵ نفر به مراکز درمانی انتقال پیدا کردند همچنین در ماموریت‌های غیر ترافیکی نیز ۲۸ هزار و ۹۱۹ نفر در محل درمان و ۲۹ هزار ۷۶۲ مورد به مراکز درمانی منتقل شدند. 

وی افزود: در این مدت ۲۸۰۰ نفر نیز به ایستگاه‌های سلامت مراجعه کردند. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در خصوص حوادث ترافیکی که طی مدت اجرای طرح سلامت نوروزی سال ۱۴۰۰ رخ داده است گفت: تعداد کل ماموریت‌های انجام شده ۱۴ هزار و ۶۰۱ مورد بوده است که ۶۵ درصد آن در معابر شهری، ۳۰ درصد آن در معابر برون شهری، چهار درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر محل‌ها رخ داده است. 

وی گفت: استان تهران با ۲۰۵۰ مورد بیشترین ماموریت و استان خراسان رضوی با ۱۰۰۲ مورد بیشتری مصدوم اعزامی را داشته است. 

خالدی افزود: ۱۱ هزار و ۸۹۱ مورد به صورت زمینی و ۳۴ مورد به صورت هوایی به مراکز درمانی اعزام شدند. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در خصوص حوادث غیر ترافیکی در طرح سلامت نوروزی نیز گفت: ۷۴ هزار و ۱۸۹ مورد حادثه غیرترافیکی رخ داده که ۶۰ درصد آن در معابر شهری، ۲۶ درصد معابر برون شهری، ۱۳ درصد در معابر روستایی و یک درصد در سایر معابر اتفاق افتاده است. 

وی ادامه داد: در این ماموریت‌ها ۵۸ هزار و ۶۸۱ نفر مصدوم شدند که ۲۸ هزار و ۹۱۵ نفر درمان در محل و ۲۹ هزار و ۷۶۲ مورد به مراکز درمانی اعزام شدند. از این تعداد ۳۴ هزار و ۶۱۵ مورد آقا و ۲۵ هزار ۶۵۵ نفر خانم بودند. 

​خالدی درباره خدماتی که در ایستگاه‌های سلامت انجام شده است گفت: تعداد کل مراجعات به ایستگاه‌های سلامت ۲۸۰۰ مورد بوده است که از تعداد کل ۳۷۶ مورد ترافیکی و ۲۴۴۲ مورد غیر ترافیکی بوده است. از تعداد کل حوادث ترافیکی ۱۸۰ مورد در محل درمان و ۱۹۶ مورد به مراکز درمانی اعزام شدند. در حوادث غیر ترافیکی نیز ۱۹۸۷ نفر در محل درمان و ۴۸۳ مصدوم به مراکز درمانی نیز اعزام شدند.

اورژانس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر