کد خبر: 1054794 A

رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۴ سارق لوازم خودرو که اقدام به سرقت باطری‌های خودروهای ۲۰۶ می‌کردند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «جلیل موقوفه ای» در توضیح این خبر بیان داشت: با وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در محدوده کلانتری ۱۵۴ چیتگر، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار تیم‌های عملیات این کلانتری قرار گرفت. 

وی گفت: در تحقیقات میدانی مشخص شد که راننده یک دستگاه خودروی سواری پراید با همکاری ۲ سرنشین خودرو، سرقت‌ها را مرتکب می‌شوند. 

این مقام انتظامی تصریح کرد: تیم عملیات کلانتری در تحقیقات اولیه شماره پلاک نامشخصی از خودرو سواری را بدست آوردند که در تحقیقات تکمیلی شماره پلاک انتظامی خودرو مشخص و در پایش‌های اطلاعاتی مخفیگاه مالک خودرو شناسایی و ماموران عملیات کلانتری موفق شدند با هماهنگی‌های قضائی متهم را در مخفیگاهش دستگیر و تعدادی اموال مسروقه از آن محل کشف کنند. 

رییس پلیس پیشگیری پایتخت عنوان کرد: ماموران عملیات کلانتری با هماهنگی‌های قضائی سایر متهمان پرونده را در عملیات‌های مختلف در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از آن محل‌ها نیز تعدادی اموال مسروقه کشف کردند. 

وی اضافه کرد: متهمان در کلانتری به ۱۰۰ فقره سرقت لوازم خودرو با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند. 

سرهنگ موقوفه‌ای با تاکید بر اینکه رانندگان وسایل نقلیه برای پیشگیری از وقوع سرقت لوازم خودرو، وسیله نقلیه خود را به تجهیزات ایمنی از قبیل قفل پدال، قفل فرمان، سیستم دزدگیر، مجهز کنند، از شهروندان درخواست کرد؛ با دقت در وضعیت خودروهایی که از آن‌ها سرقت شده است، می‌توان پی برد که عجله رانندگان در ترک خودرو و مجهز نکردن خودرو به تجهیزات ایمنی عامل اصلی ترغیب سارقان به سرقت از خودروی آنان بوده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر